Fotbal

Reportér Sokol bude na místě finále LM: Těšíme se, až nás Ujfaluši provede městem

Do pravidelného pořadu Třetí poločas přijali tentokrát pozvání moderátor, komentátor a reportér Štěpán Sokol a bývalý brankář Milan Hnilička. Prvně jmenovaný se rozpovídal o finále fotbalové Ligy mistrů, které budete moci i letos sledovat na Nova Sport 3. Právě Sokol bude opět na místě v roli reportéra. Hnilička promluvil mimo jiné o NHL nebo výkonech Karla Vejmelky v NHL.

Společně se Štěpánem Sokolem bude v Istanbulu přítomen také Tomáš Ujfaluši, který slíbil, že zástupce televize Nova po tureckém městě provede. "Na tohle se těšíme, protože Tomáš je bývalá hvězda Galatasaraye Istanbul, který mimochodem v této sezoně získal titul, takže ta fotbalová euforie tam je stále a turečtí fanoušci jsou do fotbalu zapáleni. Tomáše Ujfalušiho si velmi dobře pamatují, tak jsme zvědavi, jak to bude vypadat, až budeme procházet město," řekl Sokol s tím, že mají pro bývalého obránce připravené také speciální překvapení. 

"Podíváme se přímo k poháru pro vítěze, projdeme s ním náměstí, projdeme místa, kde trávil spoustu času. Věřím, že i pro Tomáše to bude příjemné vzpomínání na závěr kariéry," řekl Sokol, který ve Třetím poločase také zavzpomínal na loňské finále Ligy mistrů z Paříže, kde před utkáním vládly mezi fanoušky rozbroje, protože se nemohli dostat na stadion. 

"Nepokoje vypukly kousek od provizorního studia, které jsme měli u stadionu. Stačilo nám vyjít na ochoz stadionu a tam se to vše odehrávalo. V jednu chvíli to bylo pěkně divoké. Naštěstí to celé dobře dopadlo, to už teď můžeme zpětně říct. Je to svým způsobem zajímavá vzpomínka, ale nerad bych ji opakoval," směje se Sokol. 

Související obsah

​Ačkoliv je mnoha experty Manchester City v letošním finále jasně favorizován, Sokol by Inter Milán nepodceňoval. "Inter už několikrát dokázal překvapit a je to tým, který dokáže hrát skvěle dozadu. Manchester City má výborný útok, ale Inter bych tolik nepodceňoval. Je to jeden zápas, jedno utkání Ligy mistrů, pro spousta hráčů vrchol kariér. Věřím, že to bude vyrovnané," říká sportovní komentátor televize Nova. 

"Když jsme byli v Lipsku, kde City hrálo, tak jsem mluvil s pár novináři z Manchesteru a ti byli úplně v klidu. I když jim to několik let nevycházelo, tak letos mají Erlinga Haalanda. Skládačka je kompletní a teď to vyjde. Neříkám, že Haaland vyhraje finále sám, ale může to být rozdílový muž. Těžko odhadovat, co se děje v mysli Pepa Guardioly, a že ani on se nenechá rozhodit," dodal Sokol. 

Na celý rozhovor se Štěpánem Sokolem se můžete podívat na videu pod titulkem tohoto článku. 

Druhým hostem pondělního Třetího poločasu byl bývalý brankář Milan Hnilička. Na začátku rozhovoru se vrátil k famóznímu zákroku gólmana Vegas Adina Hilla, který vychytal jasný gól Nicka Cousinse. "V tomto případě je to tak trochu obojí (skvělý zákrok obránce a podcenění útočníka), možná trochu víc podceněná situace od útočníka. Je to bod, který může mít velký vliv na sérii. Gólman udělal jen to, co musel. Tohle už moc ani chytit nešlo. Útočník dal gólmanovi šanci," podotkl bývalý gólman Atlanty Thrashers. 

Hnilička si je vědom důležitosti brankáře play-off. "Gólman je 80 % mužstva. Vegas je ale od počátku úkazem, když naskočili po expanzivním draftu a hned se dostali daleko. Hrají skvěle. Je pro mě překvapením, že dva netradiční kluby se dostaly do finále Stanley Cupu," říká. 

Související obsah

​Hnilička dále ocenil výkony Karla Vejmelky, který má v Arizoně podobné herní vytížení, jaké míval kdysi on v Atlantě. "Karel je ve velmi podobné situaci. Moc bych mu přál, aby se dostal do trochu lepšího týmu a měl možnost si zachytat v play-off. V takové vytíženosti se musíte dostat do vynikající formy, jinak byste tam nemohl hrát. V silném týmu v takové permanenci nejste," vysvětluje Hnilička. 

"Karel dostal příležitost se ukázat. Já jsem měl to štěstí ho vést v juniorských výběrech od 17 let. Hokeji se věnuje stoprocentně a je poctivý. Dostal možnost ji využít v NHL, chytil ji za pačesy. Drží ji velmi pevně," dodává bývalý brankář. 

Na zbytek rozhovoru se můžete podívat zde: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události