MMA

Soupeř Procházky vyšachován z boje o titul v UFC. Musí doufat v novou šanci

Soupeř Procházky vyšachován z boje o titul v UFC. Musí doufat v novou šanci
Glover Teixeira a Jiří Procházka před UFC 275 | Zdroj: se svolením Matěje Kretíka

MMA zápasník Glover Teixeira se po Procházkově odstoupení ze souboje o titul v UFC v polotěžké váze neobjeví na galavečeru UFC 282. Místo něj se o pás šampiona utkají Blachowicz a Ankalajev. Teixeira se s UFC nedohodl a cítí se ošizen. Má ale smůlu a musí doufat, že dostane příležitost v jiném termínu.

V sobotu 10. prosince proti sobě měli nastoupit Jiří Procházka a Glover Teixeira v boji o titul UFC v polotěžké váze. Český bojovník se ale vážně zranil, a proto nemůže nastoupit. Zároveň se vzdal titulu, aby umožnil ostatním bojovníkům se o něj poprat. Procházka bude kvůli přetrhaným vazům v rameni mimo hru minimálně čtyři až pět měsíců. 

V návaznosti na toto odstoupení se čekalo, zda se na galavečeru UFC 282 představí Teixeira proti Blachowiczovi, který je v žebříčku hned za ním. Nakonec však dojde na plánovaný souboj polského borce s Ankalajevem, který bude usilovat o volný šampionský pás. 

"Nabídli jsme Gloverovi zápas proti Ankalajevovi. Z nějakého důvodu však zápas nechtěl, takže jsme museli jít dál. Když už nemůžeme dostat odvetu Procházka vs. Teixeira 2, tak je duel Blachowicz vs. Ankalajev nejlepší možnost, protože na jedné straně je Ankalajev s nejdelší sérií výher v historii divize a na straně druhé bývalý šampion Blachowicz. Vlastně máme štěstí v neštěstí. Všechno nám to zapadlo do sebe, jak se to často stává. Ale i to je skvělý zápas. A teď se hraje o titul," vysvětlil důvod obsazení duelu pro TheBestofMMA prezident UFC Dana White.

Související obsah

​Teixeirovi se to samozřejmě nelíbí. "Řekl jsem UFC, že budu zápasit s Blachowiczem, protože jsem s ním už bojoval. A bylo by snazší se mu přizpůsobit, protože Ankalajev má opačný postoj. Blachowicz je v žebříčku stejně před ním, takže to nechápu. Jan i já jsme v žebříčku před ním, proč teda tlačili Ankalajeva?" divil se brazilský bojovník v MMA Release. Podle něj to vedení UFC nezvládlo a jeho přístup k němu ho mrzí. "Jsem elitní bojovník a nechci být ten, kdo tam přijde, dostane kopanec a padne jen kvůli penězům."

Teixeira nechce bojovat s Ankalajevem i proto, že se připravoval na Procházku, který má úplně jiný postoj. S Ankalajevem by se utkal ale až v lednu na domácí půdě v Brazílii. Takový návrh ale vedení UFC nepřijalo, a tak Glover Teixeira může jen doufat, že bude mít šanci porvat se o titul v polotěžké váze s vítězem duelu Blachowicz–Ankalajev. 

Podívejte se, proč Procházka nemůže obhajovat titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události