Hokej

Hokejista Jordán se vrací z Ruska domů. Mohou za to rodinné důvody

Hokejista Jordán se vrací z Ruska domů. Mohou za to rodinné důvody
Michal Jordán v reprezentačním dresu | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejový obránce Michal Jordán se po šesti letech vrací z ruské KHL do Česka kvůli rodinným důvodům. Oznámil to mluvčí Amuru Chabarovsk, za který bronzový medailista z mistrovství světa nastupoval.

Michal Jordán působí v Chabarovsku už od roku 2017, teď se však bude vracet zpátky do Česka. Mohou za to zdravotní problémy jeho ženy. Pro server championat.com to potvrdil generální ředitel Amuru Chabarovsk Roman Kramar.

"Jeho manželka nemůže ze zdravotních důvodů letět do Chabarovsku se svými dětmi. V této těžké chvíli se Michal rozhodl připojit k rodině. V blízké budoucnosti bude smlouva ukončena z podnětu hráče," uvedl Kramar.

Jordán za pět let v klubu dokonce zastával i pozici kapitána. V KHL celkem odehrál 303 zápasů a připsal si 92 bodů za 28 branek a 64 asistencí. Před svým angažmá v Amuru Chabarovsk hrál ještě dva roky za Kazaň.

Související obsah

"Současná situace nás mrzí, Michal patří k našim klíčovým hráčům. V současných podmínkách je téměř nemožné ho nahradit," doplnil Kramar.

Před rokem se diskutovalo, že by mohl přijít do Dynama Pardubice, ale i přes končící smlouvu Jordán zůstal v Rusku. I navzdory válce na Ukrajině. Uvidíme, do jakého klubu po svém návratu Michal Jordán zamíří.

Podívejte se, jak hráči NHL tipují vítěze MS ve fotbale:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události