MS ve fotbale 2022

Francie je prvním jistým postupujícím. Výhru nad Dánskem vystřelil Mbappé

Letošní světový šampionát zná prvního jistého postupujícího do osmifinále. Stala se jím Francie, která porazila Dánsko 2:1. O vítězství celku ze země galského kohouta rozhodl dvěma góly Kylian Mbappé.

Jako první zahrozili Francouzi. Centr Dembélého doletěl nad hlavu Rabiota, ale jeho pokus Schmeichel parádním zákrokem vytěsnil. Po půl hodině hry o sobě dal vědět i Mbappé. Situaci jeden na jednoho vyřešil dobře, našel centrem Koundého, ale jeho pokus byl zablokovaný.

Do šance se dostali ale také Dánové. Lindström vyslal do dobré pozice Corneliuse, jenže tomu zakončení nevyšlo úplně podle představ. Největší šance se tak zrodila pět minut před koncem prvního poločasu. Dembélé prakticky na penaltě našel přesnou přihrávkou Mbappého, ale ten v jasné pozici selhal a branku přestřelil.

I po změně stran byl tým ze země galského kohouta lepším celkem. Mbappé na středu hřiště vymotal Andersena, svou rychlostí se dostal až k zakončení, ale Schmeichel jeho střelu vyrazil.

​Po hodině hry zahrozil Griezmann, jenže jeho střela mířila vysoko nad branku. O minutu později už se ale Francie radovala z gólu. Kylian Mbappé si vyměnil balon s Hernándezem, který zpětnou přihrávkou našel prvně jmenovaného. A ten se prosadil svou silnější pravou nohou.

Dánsko ale dokázalo odpovědět. Rohový kop Lindströma jemně tečoval Andersen, následně se dostal k hlavičce Andres Christensen a ten už poslal míč za Llorisova záda. Celek z Jutského poloostrova mohl dokonce výsledek otočit. Maehle odcentroval z levé strany na Lindströma, ten vypálil z první a Lloris předvedl parádní zákrok.

​Jenže z druhého gólu se nakonec radovali Francouzi. Prvně Rabiot vystřihl nůžky, ale zamířil pouze nad břevno. Čtyři minuty před koncem ale Griezmann poslal centr na zadní tyč, kde byl Kylian Mbappé. A stehnem poslal svůj tým do vedení.

Francie tak porazila Dánsko 2:1 a je prvním jistým postupujícím do osmifinále letošního světového šampionátu.

Výsledek zápasu skupiny D:

Francie–Dánsko 2:1 (0:0)
Branky: 61. Mbappé, 86. Mbappé – 68. A. Christensen

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Kylian Mbappé

O muži zápasu je poměrně jasno. Kylian Mbappé byl hodně aktivní, dal dva góly a vystřelil Francii postup do osmifinále mistrovství světa.