šipky

Van Gerwen ovládl Players Championship Finals. Pomohl si devítkou

Nizozemská šipkařská legenda Michael van Gerwen získal titul ve finále sezonního turnaje Players Championship. Ve finále proti Crossovi dal například devítku, britského šipkaře nakonec přehrál jasně 11:6.

První čtvrtfinále mělo naprosto jasný průběh. Jonny Clayton v něm nedal sebemenší šanci Callanu Rydzovi, kterého porazil 10:3. Stejným výsledkem skončil také souboj Dirka van Duijvenbodeho a Roba Crosse. Z jasné výhry se radoval se radoval anglický šipkař. Také třetí čtvrtfinále nabídlo 13 legů. Luke Humphries zničil 10:3 Joe Cullena.

Až poslední souboj o nejlepší čtyřku nabídl drama. Ve čtvrtém nedělním zápase došlo na nizozemský střet mezi Dannym Noppertem a Michaelem van Gerwenem. Oba hráči si až do stavu 4:4 drželi podání, ale pak MVG sebral Noppertovi podání. Při tom svém byl suverénní a nakonec dotáhl zápas k vítězství 10:7.

První semifinále proti sobě svedlo Jonnyho Claytona a Roba Crosse. Hned v úvodu přišel velšský šipkař o podání, ale prakticky ihned si ho vzal zpět. Klíčový moment přišel za stavu 4:4, kdy Clayton přišel o další podání, na což už nedokázal reagovat a prohrál 7:11.

Související obsah

Ve druhém semifinále se utkali Luke Humphries a Michael van Gerwen. Světová trojka se hned v úvodu dostala do vedení 3:0, ale anglický borec a nasazená dvojka dokázala srovnat krok. Jenže další tři legy uhrál opět Mighty Mike, což byl klíčový moment zápasu. Nizozemec nakonec oslavil vítězství 11:5.

Šlo se tak do absolutního finále letošního Players Championship a van Gerwen předváděl neuvěřitelné výkony, ve třetím legu se mu dokonce povedlo zavřít na devět šipek. Čtyřikrát za sedm legů se mu povedlo otevřít hru šesti perfektními šipky. Nizozemec vedl 7:3 a byl kousíček od výhry. 

Britský šipkař se ale vrátil do hry. Připsal si i jeden brejk a ze 3:7 to bylo rázem 6:7, takže velké drama. Začalo to dokonce vypadat, že to van Gerwena semlelo, protože začal házet malé průměry. Následně se ale hodně rychle zvedl, vyhrát čtyři legy v řadě a došel si pro další titul.

Související obsah

Nedělní výsledky Players Championship Finals:

Čtvrtfinále

C. Rydz – J. Clayton 3:10
D. van Duijvenbode – R. Cross 3:10
L. Humphries – J. Cullen 10:3
D. Noppert – M. van Gerwen 7:10

Semifinále

J. Clayton – R. Cross 7:11
L. Humphries – M. van Gerwen 5:11

Finále

R. Cross – M. van Gerwen 6:11

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události