Další sporty

Léčba Ledecké se komplikuje. Je po operaci. Letos ji už na trati neuvidíme

Léčba Ledecké se komplikuje. Je po operaci. Letos ji už na trati neuvidíme
Ester Ledecká | Zdroj: Profimedia

Česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká má za sebou operaci klíční kosti. To znamená, že přípravu bude moci zahájit až v novém roce. Ke zranění došlo během letní přípravy.

Ester Ledeckou v letošním roce na trati neuvidíme. Na bílé svahy se měla vrátit o víkendu v kanadském Lake Louise, ale přetrvávající zdravotní problémy jí to nedovolí. Stále se totiž nevypořádala se zlomeninou klíční kosti, kterou utrpěla v létě. Nyní je po operaci a dříve než v příštím roce se závodů nezúčastní. Informovala o tom v pondělí prostřednictvím tiskové zprávy. 

Operaci podstoupila v rakouském Innsbrucku. Rozhodnutí, že do letošních závodů už nezasáhne, vzniklo po konzultaci s rakouskými lékaři a fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. "Děkuji doktoru Spernerovi z kliniky Kettenbrücke v Innsbrucku a Robertu Trenkwalderovi z Red Bullu za zajištění špičkové péče. Udělám maximum pro to, abych se v příštím roce vrátila na start závodů v plné síle," sdělila Ledecká. "Teď musím být trpělivá. Držte mi pěsti, ať se všechno hojí tak, jak má," dodala. První závod v roce 2023 se koná v půlce ledna ve Svatém Antonu. 

Související obsah

​Vyjádření Davida Trávníčka, prezidenta Svazu lyžařů ČR, k nepodepsané smlouvě s Ester Ledeckou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události