Fotbal

Tragická smrt fotbalisty šokovala i Agüera. To jsem mohl být já, říká

Tragická smrt fotbalisty šokovala i Agüera. To jsem mohl být já, říká
Sergio Agüero | Zdroj: profimedia.cz

Tragická smrt 22letého záložníka zasáhla kolumbijský fotbal. Při tréninku totiž náhle zemřel talentovaný fotbalista Andrés Balanta. Smutná zpráva šokovala i Sergia Agüera.

22letý Balanta zkolaboval při tréninku se svým argentinským klubem Atlético Tucumán. Lékaři se ho následně snažili 40 minut resuscitovat, ale neúspěšně. "S politováním vás informujeme o smrti Andrese Balanty. Příznivci klubu jsou dnes hluboce zarmouceni. Samozřejmě podporujeme jeho rodinu, spoluhráče a přátele," napsal mluvčí klubu.

Andrés Balanta patřil mezi nadějné defenzivní záložníky, který prošel mládežnickými kategoriemi kolumbijské reprezentace a očekávalo se, že se brzy stane i oporou seniorského A-týmu. 

​Tragická smrt 22letého fotbalisty zasáhla i hvězdného Sergia Agüera, který se to dozvěděl při živém vysílání na platformě Twitch. "To je strašné, jasně si pamatuji, že mi doktor řekl, že se to může stát i mně, a proto mi nedovolil dále hrát. I kvůli tomu, co jsem měl," prohlásil bývalý argentinský útočník, který musel nedávno ukončit kariéru. V říjnu 2021 v utkání proti Alavésu totiž pětinásobný vítěz Premier League zkolaboval a lékaři mu následně odhalili srdeční vadu, konkrétně srdeční arytmii. 

Související obsah

"Nevím, co se stalo s lékařskými kontrolami, je to opravdu těžké," dodal šokovaný Sergio Agüero k smrti Andrése Balanta. 

Sergio Agüero strávil nejlepší fotbalové roky v Manchesteru City, kde mu slavný klub také postavil sochu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události