MS ve fotbale 2022

Pohledem redaktora: Má tohle chování CR7 zapotřebí? Messi mu dal opět lekci

Pohledem redaktora: Má tohle chování CR7 zapotřebí? Messi mu dal opět lekci
Cristiano Ronaldo (vlevo) a Lionel Messi (vpravo) | Zdroj: Profimedia.cz

Je lepší Cristiano Ronaldo, nebo Messi? Tuto otázku si pokládají fotbaloví fanoušci posledních patnáct let. I vzhledem k věku legendárního Portugalce není pochyb o tom, že statisticky a herně je na tom aktuálně lépe hráč PSG. CR7 ale za Messim zaostává i v chování mimo hřiště, kdy si Argentinec udržuje úroveň, zatímco Ronaldo se chová jako ukřivděná malá holka. Posledním příkladem je Ronaldova reakce vůči jihokorejskému hráči a následná prezentace v médiích.

Čísla na letošním mistrovství světa hovoří jasnou řečí. Lionel Messi vstřelil dva góly a na jeden přihrál, zatímco Ronaldo má na svém kontě pouze jeden gól, a to z pokutového kopu. Je ale také samozřejmě pravda, že na gólu Bruna Fernandese proti Uruguayi měl velký podíl, byť se nakonec ukázalo, že míč netečoval. 

Daleko větší rozdíl je ale v chování obou hráčů mimo hřiště. V utkání mezi Argentinou a Polskem měl Messi rozmíšku s Robertem Lewandowskim, když mu odmítl podat ruku, načež jej polský střelec přátelsky poplácal na hrudi. Po utkání se oba hráči sešli znovu, obejmuli se a viditelně si vše vysvětlili. Když se novináři po utkání Messiho ptali, o co šlo, držel jazyk za zuby. "O nic nešlo. On nemluví španělsky a mě učili, že všechno, co se stane na hřišti, zůstane na hřišti. Víc k tomu nemám co říct," zůstal tajemný.

Související obsah

​Jaký to kontrast s Cristianem Ronaldem po utkání s Jižní Koreou. Když jej trenér střídal, bylo znát, že je portugalská hvězda značně podrážděná. Původně si fotbalová veřejnost myslela, že mu vadí brzké střídání, ale hráč vše vysvětlil. "Byl jsem naštvaný ještě před mým vystřídáním. Hráč Jižní Koreje mi řekl, ať ze hřiště odcházím rychle. Řekl jsem mu, ať drží hu*u, protože nemá tu pravomoc. K žádným neshodám s trenérem nedošlo," řekl Ronaldo. 

Ronaldo se tak pravidlem, co se stane na hřišti, zůstane na hřišti, evidentně neřídí. Je pravda, že pouze odpovídal na otázku novinářům a chtěl setřást nepříjemné dotazy ohledně sporů v portugalské kabině, ale šlo to určitě ustát s větší grácií. Překvapivá je i samotná podrážděná reakce na jihokorejského hráče. Že se fotbalisté týmu, který nutně potřebuje dát gól, snaží popohnat střídajícího hráče, který se ze hřiště doslova loudá, je zcela běžnou praxí. To by tak zkušeného hráče nemělo vůbec rozhodit, zvlášť když mělo Portugalsko již jistý postup ze skupiny. 

Související obsah

​U současného Ronalda to už ale tolik nepřekvapuje. Podobné chování se bohužel stává zvykem, když odešel ze zápasu Manchesteru United před koncem utkání, aniž by se za to následně pořádně omluvil. Vše to vyvrcholilo jeho ublíženým rozhovorem s Piersem Morganem, kterým si odchod z klubu vyloženě vynutil. Nepomohl tím nijak sobě ani klubu, který ho vytáhl do těch nejvyšších pater světového fotbalu. Oproti Messimu tak zaostává nejen výkony na hřišti. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události