MS ve fotbale 2022

Osmifinále MS: Maroko zabojuje o historický postup. V cestě stojí Španělé

Osmifinále MS: Maroko zabojuje o historický postup. V cestě stojí Španělé
Álvaro Morata se raduje z branky | Zdroj: Profimedia

Poslední dva zápasy osmifinále fotbalového světového šampionátu jsou na programu během úterý. Na Nova Action vám od 16 hodin nabídneme utkání mezi Marokem a Španělskem. Předzápasové studio začíná o 45 minut dříve a hosty budou Roman Bednář, Tomáš Ujfaluši a Horst Siegl. Moderátorem bude Milan Štěrba a samotným zápasem vás provedou komentátoři Vojtěch Tichava a Michal Jinoch.

Maroko patří mezi jedno z největších překvapení, jelikož vyhrálo skupinu F. Africký celek vše odstartoval remízou 0:0 s vicemistry světa z Chorvatska. Poté přišla výhra 2:0 nad Belgií, které ve světovém žebříčku FIFA patří druhé místo. Na závěr se dostavil úspěch s Kanadou, kterou Maroko zdolalo 2:1.

Vítězstvím ve skupině se Maroko dostalo poprvé po 36 letech do vyřazovací fáze světového šampionátu, a osmifinále je navíc jeho historickým maximem. Na mundialu neprohrálo už čtyři zápasy v řadě a poprvé od roku 1990 se může stát prvním africkým celkem, který neprohraje pět duelů v řadě. Naposledy se to povedlo Kamerunu. Klíčem k úspěchu Maroka bude jistě pevná defenziva, kterou má nejlepší na turnaji. V základní skupině inkasovalo pouze jednu branku.

Související obsah

​Španělé byli nalosováni do skupiny E, ze které postoupili z druhého místa. Hned na úvod turnaje deklasovali Kostariku 7:0, poté přišla remíza z Německem 1:1 a na závěr porážka s Japonskem 1:2. Celek z Pyrenejského poloostrova tak skóroval ve všech třech zápasech a společně s Anglií měl nejlepší ofenzivu. Nejlepším střelcem Španělů je třígólový Álvaro Morata.

V historii se Španělsko utkalo s Marokem třikrát a africký tým nikdy nezvítězil. První dva zápasy se datují až do roku 1961. Nejprve vyhrálo Španělsko 1:0, poté 3:2 a naposledy se oba celky střetly na posledním šampionátu v Rusku v roce 2018. Španělsko tehdy remízu 2:2 zachraňovalo až v nastaveném čase.

Související obsah

​Zápas mezi Marokem a Chorvatskem začíná na Nova Action v 16 hodin. V 15:15 startuje předzápasové studio, ve kterém budou tentokrát hosty Roman Bednář, Tomáš Ujfaluši a Horst Siegl. Moderátorem bude Milan Štěrba a komentátory zápasu budou Vojtěch Tichava a Michal Jinoch.

V posledním skupinovém zápase Španělsko prohrálo s Japonskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události