Fotbal

Boehly chce v Chelsea změny. Přestavba stadionu, nebo dojde ke stěhování?

Boehly chce v Chelsea změny. Přestavba stadionu, nebo dojde ke stěhování?
Nový majitel Chelsea Todd Boehly | Zdroj: profimedia.cz

Americký miliardář Todd Boehly se zavázal k masivní přestavbě stadionu Stamford Bridge. Současná kapacita pro 42 tisíc diváků není podle něj dostatečná. Ostatním klubům z "velké šestky" se tím nemůže rovnat. Původně se jednalo o stěhování do jiné části Londýna, ale nyní je pravděpodobnější varianta, že dojde k velké rekonstrukci současného stadionu.

Majitel Chelsea potvrdil svůj zájem o přestavbu stadionu Stamford Bridge. Byly zde obavy, že se klub bude stěhovat jinam. Variantou byl nový stadion pro 60 tisíc lidí na Earl’s Court, čímž by se Chelsea dostala na úroveň svých největších konkurentů. Ale taková změna by pro fanoušky mohla být velkou ránou, a tak se skupina akcionářů zavázala k rekonstrukci.

K odchodu ze Stamford Bridge by Chelsea potřebovala povolení od vlastníků Pitch Chelsea. Bez jejich svolení by se klub musel vzdát svého jména. Že se plánuje přestavba, potvrdil i spolumajitel Jonathan Goldstein. Jedná se o investora, který vstoupil do vedení společně s Boehlym. A to poté, co se klubu musel zbavit miliardář Abramovič. 

Související obsah

​V průběhu příštího roku by mělo dojít k plánování přestavby stadionu. K tomu ale bude potřeba stavební povolení. Goldstein také doufá v podporu britské vlády a dalších investorů. To se ale nyní jeví jako těžký úkol, protože podle řady ekonomů se v současné době nevyplatí v Británii investovat. 

Manchester City zdolal ve šlágru Carabao Cupu Chelsea. Skvělý výkon podal brankář Ortega:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události