MS ve fotbale 2022

Portugalci řeší problém. Před čtvrtfinále z Kataru odjeli hned dva hráči

Portugalci řeší problém. Před čtvrtfinále z Kataru odjeli hned dva hráči
Portugalec Danilo Pereira v jednom ze zápasů na MS | Zdroj: Profimedia.cz

Portugalská fotbalová reprezentace se pilně připravuje na nadcházející čtvrtfinálovou bitvu s Marokem, musí však řešit řadu problémů. Kromě kontroverzí kolem Cristiana Ronalda se trenér Santos i jeho realizační tým zabývají také tím, jak nahradí dva hráče. Nuno Mendes a Danilo Pereira se v základní části zranili a na MS už si nezahrají. Oba už dokonce opustili mužstvo a odletěli do Paříže, kde budou rehabilitovat přímo ve svém klubu.

Kolem portugalského národního týmu je živo především kvůli Cristianu Ronaldovi, který neustále budí řadu kontroverzí. Tak trochu do pozadí proto ustoupil jiný problém. Trenér Santos už totiž nemůže počítat se dvěma obránci Nunem Mendesem a Danilem Pereirou. 

Levý krajní bek Mendes naskočil jen do duelu s Uruguayí a po 41 minutách musel střídat kvůli svalovému zranění na levém stehně, od té doby se na trávník nedostal a léčil zdravotní neduhy.

Související obsah

​S těmi se od zápasu proti Ghaně potýká i stoper Pereira. Ten sice odehrál v duelu s africkým celkem 90 minut, zlomil si ale tři žebra, a tak zápasy proti Uruguayi a Jižní Koreji musel vynechat. 

Teď je jisté, že si ani jeden z nich už na šampionátu nezahraje. Oba hráči proto nasedli na letadlo a odjeli do Paříže. Budou rehabilitovat přímo ve svém klubu, kterým je PSG. Nezbývá jim tak nic jiného než MS sledovat už jenom v televizi a držet pěsti svému týmu, který ve čtvrtfinále narazí na Maroko. 

Takhle vypadala vítězná bitva proti Švýcarsku, do které už Pereira ani Mendes nenastoupili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události