Skvělý Štvrtecký si vyjel umístění v top desítce. Krčmář byl patnáctý

Biatlonista Jakub Štvrtecký | Zdroj: profimedia.cz

Skvělý závod má za sebou český biatlonista Jakub Štvrtecký. 23letý závodník se dokázal ve sprintu v rakouském Hochfilzenu umístit na parádní osmé pozici. Velmi solidní výkon předvedl také Michal Krčmář, který i přes dvě chyby skončil na 15. příčce. Závod ovládl Nor Johannes Thingnes Boe.

Jakub Štvrtecký odstartoval do závodu s číslem devět a hned od začátku si vedl velmi dobře. K solidnímu běhu navíc přidal velmi rychlou, a hlavně přesnou střelbu, což mělo za následek dvě čisté položky a průběžné vedoucí místo po dojetí do cíle.

Přes 23letého závodníka se sice následně dostalo sedm biatlonistů včetně lídra světového poháru Johannese Thingnese Boea, ale i tak patřilo Štvrteckému 8. místo.

Na trati se samozřejmě objevil také Michal Krčmář, který první položku zastřílel čistě. Při druhé položce vestoje ale bohužel udělal dvě chyby, což českého reprezentanta odsunulo na konečné 15. místo. Z dalších českých biatlonistů zajel solidně Tomáš Mikyska, který skončil na 37. příčce, Mikuláš Karlík pak byl na 57. místě a Jonáš Mareček se umístil na 62. příčce.

Závod nakonec ovládl zmíněný Johannes Thingnes Boe, který předvedl naprosto dominantní výkon a v cíli měl nakonec náskok 43 vteřin na druhého Francouze Jacquelina. Suverénní Nor si tak po výhře v úvodním sprintu připsal další triumf.