Motorsport

Formule 1 se do Číny příští rok nevrátí. Velká cena byla zrušena kvůli covidu-19

Formule 1 se do Číny příští rok nevrátí. Velká cena byla zrušena kvůli covidu-19
Čínský pilot Čou Kuan-jü | Zdroj: profimedia.cz

Formule 1 se v roce 2023 do Číny nevrátí. Vedení F1 potvrdilo zrušení Velké ceny Číny v Šanghaji kvůli přetrvávajícím problémům s covidem-19 v zemi. O 24 zastávek ale diváci motorsportu snad nepřijdou, zrušený závod bude nahrazen jinou destinací.

Formule 1 se na Shanghai International Cirucit jela naposledy v roce 2019. Po čtyřech letech se měla do Číny vrátit příští rok v dubnu, ale kvůli přetrvávající hrozbě koronaviru a přísným bezpečnostním opatřením se plány změnily. "Důvodem jsou probíhající obtíže spojené se situací kolem covidu-19," stojí v oficiální zprávě podniku

Čínské úřady stále prosazují nulovou toleranci vůči covidu a v zemi zavádějí přísné lockdowny. Nejdůležitějším nástrojem pro kontrolu obyvatel je mobilní aplikace, bez které se Číňané už v běžném životě neobejdou. Přes všechny dosavadní kroky Čína zažívá v posledních dnech největší nárůst nakažených od začátku pandemie. 

Související obsah

"Od začátku listopadu evidujeme v celé zemi 1 253 000 případů nákazy," uvedl Národní úřad pro kontrolu a prevenci nemocí v Číně na konci listopadu.

Pro rok 2023 je prozatím v plánu 24 závodů s novou lokací v Las Vegas. F1 místo zrušené Číny v současnosti hledá náhradní lokaci. Sezona odstartuje 5. března v Bahrajnu. Obzvláště špatnou zprávou je to pro jediného čínského pilota a rodáka ze Šanghaje Čou Kuan-jüa (Alfa-Romeo), který má za sebou premiérovou sezonu ve formuli 1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události