MS ve fotbale 2022

Francouzští fotbalisté rasisticky uráženi. Bayern vyjádřil podporu svému hráči

Francouzští fotbalisté rasisticky uráženi. Bayern vyjádřil podporu svému hráči
Kingsley Coman v dresu Francie | Zdroj: Profimedia

Finálový duel fotbalového mistrovství světa rozhodly až penalty. Francouzští hráči Kingsley Coman a Aurélien Tchouaméni svůj pokus neproměnili a na sociálních sítích jim kvůli tomu fanoušci rasisticky nadávali. Většina takových příspěvků byla smazána. Objevilo se i mnoho slov podpory, například od Bayernu Mnichov.

Francouzští fotbalisté prohráli finále mistrovství světa ve fotbale proti Argentině až po penaltovém rozstřelu. Svoji penaltu nedokázali proměnit Kingsley Coman a Aurélien Tchouaméni a na sociálních sítích se na ně kvůli tomu valila vlna kritiky. 

Kingsley Coman je hráčem německého Bayernu Mnichov. Ten se za svého hráče postavil a vyjádřil mu podporu na twitterovém účtu: "FC Bayern důrazně odsuzuje rasistické komentáře na adresu Kingsleyho Comana. Rodina klubu FC Bayern stojí za tebou, Kingu. Rasismus nemá ve sportu ani v naší společnosti místo."

Plno fanoušků psalo na instagramové účty Comana a Tchouaméniho rasistické komentáře. Nyní už většinu nejde dohledat, protože byly odstraněny z důvodu porušení pravidel sociální sítě. 

Tchouaméni si v reakci na to vypnul funkci komentářů na svém účtu na instagramu a totéž učinil i jeho spoluhráč z reprezentace Randal Kolo Muani.

Související obsah

​K podobné situaci došlo i při posledním mistrovství Evropy. Tehdy Anglie prohrála ve finále s Itálií také po penaltovém rozstřelu, když svou penaltu zahodili Rashford, Sancho a Saka. Také tito tři hráči si mohli přečíst řadu urážlivých a rasistických komentářů, které jim byly adresovány.

Podívejte se na sestřih finálového zápasu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události