Fotbal

Známý kuchař slavil s Argentinci přímo na hřišti. FIFA už situaci prošetřuje

Známý kuchař slavil s Argentinci přímo na hřišti. FIFA už situaci prošetřuje
Kuchař Salt Bae s trofejí pro fotbalové mistry světa a s brankářem Francem Armanim | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Argentiny v neděli vyhráli finále mistrovství světa a už na hřišti propukly obrovské oslavy. Těch se ale neúčastnili jen hráči, realizační tým a rodinní příslušníci. Fanoušky nejvíce podráždilo, že velký argentinský moment využil k vlastní reklamě i slavný kuchař s přezdívkou Salt Bae, který se na hřišti dokonce dostal k potěžkání trofeje. FIFA má daná pravidla, kdo smí na trofej sahat, a tak začala celý případ prošetřovat.

Parta kolem Lionela Messiho si na hřišti užívala s trofejí pro mistry světa, ale fanoušky po celém světě podráždilo, když viděli, že s trofejí si na hřišti užíval i kuchař a influencer Salt Bae (Nusret Gökce). Z oslav po finále si přidal na instagram hned šest příspěvků s různými hráči Argentiny včetně Messiho a také, jak sám zvedá trofej nad hlavu.

Sami fanoušci na sociální sítě dávali fotky, kde je kuchař vidět na hřišti, a ptali se, jak je to možné. Negativní komentáře jsou ale i pod jeho vlastními příspěvky. "Messi si s tebou tuhle fotku dělat nechtěl! Jen hledáš pozornost!" zní jeden z komentářů. "Vypadá spíš zmateně, než že by se bavil. Pro lajky cokoliv," vyčetl kuchaři další z komentujících pod jeho společnou fotkou s Messim.

"Trofeje se smí dotýkat a držet ji jen vybraná skupina lidí jakými jsou i bývalí vítězové mistrovství světa a hlavy státu," píše se na webových stránkách FIFA, ale nyní se k ní dostal i člověk, kterému patrně nikdy neměla přijít do rukou.

Související obsah

​"Po přezkoumání FIFA začala zjišťovat, jak se někteří jedinci neoprávněně dostali na hřiště po závěrečném ceremoniálu na Lusail stadium 18. prosince," uvedl ve čtvrtek mluvčí světové fotbalové organizace. "Budou přijata příslušná interní opatření," dodal.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)

Salt Bae má po světě několik luxusních restaurací a jezdí za ním celebrity z celého světa. Do restaurace za ním přišel už v minulosti právě i Messi, ale také i poražený finalista Kylian Mbappé. Na internetu se proslavil především svým typickým způsobem osolení jídla, kterým končí svá videa.

Takto se Argentinci radovali při přebírání trofeje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události