Fotbal

Po vyhazovu z MS se už nevrátí. Brankář Onana končí reprezentační kariéru

Po vyhazovu z MS se už nevrátí. Brankář Onana končí reprezentační kariéru
Kamerunský brankář André Onana na MS v Kataru | Zdroj: Profimedia.cz

André Onana se po bizarním vyhazovu ze světového šampionátu do reprezentace Kamerunu už nevrátí. V pátek na sociálních sítích oznámil konec mezinárodní kariéry. Na turnaji skončil již po prvním zápase, trenér Rigobert Song byl údajně nespokojen s jeho stylem.

André Onana si toho v kariéře prožil dost. V minulém roce byl potrestán za doping, devět měsíců vůbec nechytal a v únoru měl autonehodu. Poté ale přišel životní přestup do Interu Milán a byl navíc povolán do kamerunského národního týmu pro světový šampionát. 

Jedna z největších hvězd kamerunského fotbalu ale odchytala pouze úvodní zápas, poté byla z turnaje vyřazena. "Na tréninku chtěl pracovat výhradně individuálně a v zápasech hodně riskoval. Požádal jsem ho, aby přestal riskovat, a on mi řekl, že o tom se mnou nechce mluvit. Odpověděl jsem mu: 'Mluvím s Aboubakarem, Choupo-Motingem, Zambo Anguissem. Kdo jsi, že s tebou nemohu mluvit?" Takto vysvětloval jeho konec trenér Rigobert Song.

Související obsah

Den před Štědrým dnem oznámil brankář Onana konec kariéry v reprezentačním dresu. "Mé pocity se nemění. Mé kamerunské srdce bude nadále bít. Kamerun budu podporovat jako fanoušek, stejně jako to dělá 27 milionů Kamerunců každý zápas," pronesl na sociálních sítích

V národním týmu Onana debutoval v roce 2016, tehdy v přátelském utkání vychytal výhru v přípravném utkání s Gabonem. Nakonec zápasů bylo 34 a největším úspěchem je třetí místo na Africkém poháru národů.

Podívejte se na sestřih utkání mezi Kamerunem a Švýcarskem na MS v Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události