šipky

Smith je v ráži! Převálcoval Cullena a postupuje do čtvrtfinále. Dál jde i Bergh

První tři osmifinálové zápasy pátečního programu mistrovství světa v šipkách nabídly nečekaně jednoznačnou podívanou. Ani v jednom ze zápasů neuhráli poražení více než jeden set. Mezi osmičku nejlepších si cestu našli Dimitri Van den Bergh, Gabriel Clemens a Michael Smith.

První zápas pátečního programu nabídl až nečekaně jednoznačnou podívanou. Do úvodního setu začal podávat Kim Huybrechts, který v minulém kole překvapivě vyřadil Petera Wrighta, ale nebylo mu to nic platné. Zahrál slabý průměr na tři šipky 82,87, což ho nepustilo ani jednou na double, a tak úvodní sadu prohrál s Dimitrim Van den Berghem 0:3.

Druhý set už začal 31. hráč světa podstatně lépe, když šel do vedení 2:0 na legy, ale do vítězného konce jej přesto nedovedl. Favorit utkání dokázal průběh otočit, a tak šel do vedení už 2:0 na sety. Ve zbývajících dvou setech povolil Van den Bergh svému soupeři dohromady pouze jeden leg, a tak se raduje z postupu do čtvrtfinále.

Vyrovnaný měl být i duel mezi Gabrielem Clemensem a Alanem Soutarem. Německý šipkař ale nedal svému soupeři mnoho šancí. První set vyhrál jednoznačně 3:0, když svůj průměr dostal přes sto bodů na tři šipky. I do druhého setu vstoupil 25. hráč světa lépe, když vzal soupeři podání, ale Skot, který je povoláním hasič, třemi legy v řadě otočil a srovnal na 1:1.