Další sporty

NBA má nový rekord. Na zápas Spurs přišlo téměř 70 tisíc fanoušků

Pětinásobný šampion NBA ze San Antonia slaví letos padesáté narozeniny od založení klubu a Spurs toto výročí chtějí využít na maximum. A to se povedlo. Zápas s obhájcem titulu z Golden State se totiž hrál na stadionu pro americký fotbal. Na basketbalový duel přišlo přes 68 tisíc fanoušků, což je rekord celé historie. Domácí tým vše vyšperkoval jasnou výhrou.

San Antonio si na historické jubileum vybralo zápas s obhájcem titulu NBA. Celek založený v roce 1973 přivítal tým Stephena Curryho na stadionu Alamodome, který má kapacitu až 72 000 diváků. Tradičně se na něm hraje americký fotbal, ale v noci z pátku na sobotu to bylo jinak. 

Uprostřed obrovského stánku vyrostla basketbalová palubovka, která nabídla zápas, ve kterém domácí celek vyhrál 144:113. Navíc do města v Texasu dorazilo 68 323 fanoušků, což je nový rekord. Ten přímo na stadionu oznámil David Robinson, který má se Spurs dva tituly šampiona NBA. 

Před zápasem si fanoušci rozsvítili světlo na mobilech a v potemnělé aréně vytvořili mimořádnou atmosféru. Nejvyšší návštěvu Spurs překonali o více než šest tisícovek fanoušků. Rekord držela Atlanta z roku 1998, která přivítala asi nejlepší dynastii basketbalové historie – Chicago Bulls Michaela Jordana. 

Vypadá to ovšem, že je to jen začátek něčeho velkého. Hned po zápase trenér floridského Miami Heat Erik Spoelstra mluvil o naprosto odlišném čísle. "Jednou musíme udělat něco podobného venku, například nacpat 100 000 lidí na jižní Floridu. Postavíme hřiště na stadionu Marlins a pak ho zastřešíme. Udělejme to! 100 000 diváků, to je moje rozhodnutí," řekl na tiskové konferenci

Související obsah

Něco podobného se stalo na Utkání hvězd NBA v roce 2010, kdy představení těch největších hvězd sledovalo na hřišti Dallas Cowboys (NFL) celkem 108 713 diváků. Nejednalo se ale o klasické utkání, tudíž se tento počin nebere jako největší návštěva utkání NBA. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události