Rally Dakar 2023

Tahal jsem, co to šlo. Jsem rád, že jsem to přežil, řekl Michek po konci Dakaru

Tahal jsem, co to šlo. Jsem rád, že jsem to přežil, řekl Michek po konci Dakaru
Martin Michek s týmem ORION - Moto Racing Group | Zdroj: ORION – Moto Racing Group

Motocyklový závodník Martin Michek si v závěrečné etapě Rally Dakar vedl velmi dobře a celkově obsadil 11. příčku. Díky umístění ve druhé desítce se stal nejlepším netovárním jezdcem ve startovním poli, což ho hodně potěšilo. "Je to něco výjimečného," uvedl sám jezdec. "Emoce v cíli byly obrovské," řekl šéf týmu ORION – Moto Racing Group Ervín Krajčovič.

I když to údajně byl nejnáročnější Dakar v Saúdské Arábii, popasoval se Martin Michek s podmínkami skvěle a ve slavném závodě, který čítal 14 etap, skončil na slušném 11. místě. 

Mezi netovárními týmy navíc byl nejlepší, a i proto měl z konečného výsledku velkou radost. "Tahal jsem, co to šlo. Jsem blázen, protože občas jsem šel v některých situacích do risku, po hlavě. Jsem fakt rád, že jsem to přežil a dostal se do cíle," uvedl závodník z Českých Budějovic. Ten loni dojel šestatřicátý a letos si tak výrazně polepšil. Musel ale hodně riskovat. 

"Tohle je trendem posledních ročníků Dakaru, pokud chcete být v této nejprestižnější kategorii vpředu, jinak to nejde. Musíte jet fakt hodně rychle a občas v těch nebezpečných terénech zariskovat. Vidíme to, jak energicky Martin na trati působí, velmi často odrovnává přední ráfky," přiznal šéf týmu ORION – Moto Racing Group Ervín Krajčovič.

"Martin jede rychle, ale zároveň to má pod kontrolou. Moc dobře ví, co na motorce dělá, má každý metr dobře promyšlený a v tomhle je jeho přednost," doplnil. 

Související obsah

​A pochvaloval si hlavně fakt, že jeho parta proháněla tovární favority. "Dva roky zpátky jsme byli druzí v netovárních týmech, takže jsme letos vylepšili naše maximum. Potvrdili jsme, že jsme jeden z nejlepších týmů bez fabrické podpory. Ano, pomohly nám výpadky jiných soupeřů, ale o tom Dakar je," řekl. "Emoce v cíli byly obrovské, celý tovární tým KTM nám gratuloval," pověděl, že se dočkal i chvály od protivníků. 

Oslavy ale budou podle jeho slov umírněné, v Saúdské Arábii je totiž alkohol zakázaný. "Budeme slavit dobrou náladou, která je u nás naštěstí po celý Dakar. Furt si ale plácáme a fotíme, spadlo to z nás," uzavřel Krajčovič.

Martin Michek si v průběhu Rally Dakar poranil nohu, přesto nakonec slaví výborné celkové umístění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rally Dakar 2023

Důležité Události