Rally Dakar 2023

Tomáš Vrátný po Dakaru: Etapový triumf a deváté místo? Stálo nás to hodně sil

Tomáš Vrátný po Dakaru: Etapový triumf a deváté místo? Stálo nás to hodně sil
Kamion ostravského týmu Fesh Fesh | Zdroj: FESH FESH

Českým kamionům se na letošní Rally Dakar dařilo, což potvrdil i ostravský tým Fesh Fesh. Litevská posádka Tatry Jamal č. 514 ve složení Paškevičius-Volkov-Guzauškas totiž vyhrála závěrečnou etapu, další kamion této stáje v čele s pilotem Tomášem Vrátným celkově obsadil deváté místo. "Letošní Dakar byl dlouhý a těžký. Stálo nás to hodně sil, ale zvládli jsme to," uvedl šéf týmu a pilot jedné z tater Tomáš Vrátný.

Rozlučka s Dakarem se ostravskému týmu Fesh Fesh povedla na výbornou. Litevská posádka Tatry Jamal č. 514 totiž dokázala vyhrát závěrečnou etapu a Tatra Jamal č. 509 skončila na celkovém devátém místě. Jediný neúspěch přišel už v průběhu závodu, kdy nuceně odstoupil třetí kamion Fesh Fesh kvůli poškození vlastní nápravy a zadřenému diferenciálu. ​

"Letošní Dakar byl dlouhý a těžký. Důležité je, že jsme v cíli. A tady se každý finišer počítá. To, co organizátoři slibovali, tak se jim podařilo. Těžké dunové pasáže, které se dojížděly za tmy, jedna neplánovaná maratonská etapa, kdy jsme všichni trochu improvizovali v důsledku velmi nepříznivého počasí, trasa v Pustých končinách a další. Stálo nás to hodně sil, ale zvládli jsme to," přiznal šéf stáje a pilot Tatry Jamal č. 514 Tomáš Vrátný. 

Související obsah

​Ten poděkoval jezdcům i mechanikům za to, že jeho tým absolvoval věhlasný podnik s velmi slušnými výsledky. "Díky moc mechanikům a celému týmu, velké díky patří Vaidotasovi, který mi v posledních etapách hodně pomohl tím, že jsme se drželi spolu a v těch nejtěžších úsecích jsme se mohli spolehnout na to, že kdyby se něco stalo, tak si pomůžeme," popsal své pocity. 

Mrzelo ho akorát to, že litevská posádka měla v průběhu závodu problém a nemohla tak pomýšlet v celkovém hodnocení na lepší výsledek než na 17. místo. "Škoda, že jsme se potýkali s problémy se vstřikovači. Naše šance na první desítku byly vysoké," mluvil obdobně řidič Vaidotas Paškevičius, který se mohl se svými spolujezdci radovat alespoň z etapového triumfu. 

Aleš Loprais z Rally Dakar kvůli tragické události odstoupil, ostatním kamionům se dařilo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rally Dakar 2023

Důležité Události