Tenis

Lehečka v Melbourne vyřadil nasazeného hráče. Souboj Češek vyhrála Krejčíková

V Melbourne začal první tenisový grandslam letošní sezony Australian Open. Hned první hrací den se představilo několik českých zástupců. Překvapivý výsledek uhrál Jiří Lehečka, který po třech setech vyřadil 21. nasazeného Čoriče. Do druhého kola postupují také Kvitová, Muchová a Krejčíková. Turnaj naopak končí pro Bouzkovou, Siniakovou, Brendu Fruhvirtovou a Bejlek.

Do prvního dne Australian Open nastoupilo hned sedm českých tenistek a dva čeští tenisté. O největší překvapení se postaral Jiří Lehečka. Ten se postavil 21. nasazenému Chorvatu Čoričovi. Český tenista za celý zápas ztratil jen jediné svoje podání a všechny sety vyhrál v poměru 6:3. Jednadvacetiletý Čech se po výhře 3:0 na sety poprvé podívá do druhého kola grandslamového turnaje.

Do druhého kola postupuje také Dalibor Svrčina, který hraje ve 20 letech poprvé v hlavní soutěži grandslamového turnaje. V prvním kole si poradil se Španělem Munarem po setech 6:3, 6:2 a 6:2.

Nejzkušenější česká hráčka Petra Kvitová vstoupila do turnaje dobře. V prvním setu se sice trochu trápila, ale po hodině udolala Belgičanku Van Uytvanckovou 7:3 v tiebreaku. Ve druhém setu už Kvitová dominovala a vyhrála 6:2. Po výhře 2:0 na sety postupuje do druhého kola.

Postup si zajistila také Karolína Muchová po suverénním vítězství 6:2 a 6:1 nad kvalifikantkou Curenkovou. Ta se nechala v průběhu druhého setu ošetřovat, ale ani to neodvrátilo její porážku.

První kolo svedlo dohromady dvě Češky. Zkušená Barbora Krejčíková se postavila proti 16leté Sáře Bejlek. Favoritka s přehledem vyhrála 6:3 a 6:1 a nedala své soupeřce šanci. Bejlek si zahrála na svém prvním Australian Open poté, co zvládla úspěšně projít kvalifikací. 

Související obsah

​Další úspěšnou českou hráčkou z kvalifikace byla Brenda Fruhvirtová, která si ve svých 15 letech odbyla debut na grandslam. Proti favorizované soupeřce Sasnovičové nedokázala překvapit a prohrála po setech 5:7 a 2:6. 

Na turnaji v australském Melbourne končí také nasazená Marie Bouzková, která nestačila na bývalou vítězku US Open Andreescuovou. Bouzková Kanaďance nedokázala ani jednou sebrat servis a prohrála 2:6 a 4:6. V prvním kole singlu končí i Kateřina Siniaková, která prohrála s Američankou Gauffovou 1:6 a 4:6.

Výsledky českých tenistů v 1. kole Australian Open:

Lehečka – Čorič 6:3, 6:3, 6:3

Svrčina – Munar 6:3, 6:2, 6:2

Kvitová – Van Uytvancková 7:6 (3), 6:2

Muchová – Curenková 6:2, 6:1

Krejčíková – Bejlek 6:3, 6:1

Andreescuová – Bouzková 6:2, 6:4

Gauffová – Siniaková 6:1, 6:4

Sasnovičová – B. Fruhvirtová 7:5, 6:2

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události