Brankáři Francouz a Vaněček v NHL vychytali vítězství. Češi v poli nahrávali

V nočních zápasech hokejové NHL se v dobrém světle předvedli čeští brankáři. Pavel Francouz vychytal vítězství Colorada nad Detroitem a Red Wings nepomohla ani asistence Filipa Hronka. Vítek Vaněček v rozstřelu chytil všechny samostatné nájezdy a pomohl k výhře New Jersey nad San Jose. Asistenci si v noci připsali i Češi Hertl, Palát a Chytil.

V zápase Colorada proti Detroitu začali lépe domácí a po první třetině po gólech Lehkonena a Makara vedli už 2:0. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu a Makar zvyšoval už na 3:0.

Další branky za Colorado přidali Compher a MacKinnon a Pavel Francouz v brance Avalanche za stavu 5:0 stále držel čisté konto. Před koncem druhé třetiny o něj však přišel, když se trefil detroitský Copp.

Na úvod poslední třetiny snížil na rozdíl tří branek Chairot po asistenci Hronka a dal hostům naději. Tu však ve 46. minutě zničil MacKinnon, který při hře 4 na 4 jel sám na brankáře a nedal mu šanci. V závěru ještě korigoval výsledek Perron, a tak Colorado porazilo Detroit 6:3.

Hokejisté New Jersey Devils zavítali na led San Jose Sharks a hned od první minuty utkání vedli po brance Gravese. Žralokům se ještě do konce třetiny podařilo otočit stav utkání. Nejprve se prosadil Meier a těsně před koncem třetiny dal gól v přesilovce Karlsson po přihrávce Hertla.

​Druhá třetina branku nenabídla, ale ve třetí třetině se Devils prosadili opět hned v první minutě. Po Palátově přihrávce se trefil Hischier. O pár minut později Bonino opět strhl vedení na stranu Sharks, ale deset vteřin před koncem vyrovnal Hughes.

Prodloužení gól nepřineslo, a tak rozhodovaly nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl Tomáš Tatar. Vítek Vaněček v brance New Jersey za svá záda při rozstřelu nepustil ani jeden puk, a Devils tak porazili San Jose Sharks 4:3 po samostatných nájezdech.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Colorado Avalanche – Detroit Red Wings 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Branky a asistence: 6. Lehkonen (Makar, D. Toews), 19. Makar (MacKinnon, Ničuškin), 24. Makar (MacKinnon, Compher), 31. Compher (Rodrigues, Girard), 36. MacKinnon (Rodrigues, D. Toews), 46. MacKinnon – 39. Copp (Perron, Rasmussen), 44. Chiarot (Hronek, Larkin), 60. Seider (Rasmussen, Copp)
Pavel Francouz (COL) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %

San Jose Sharks – New Jersey Devils 3:4 sn (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky a asistence: 17. Meier (Eyssimont, E. Karlsson), 20. E. Karlsson (Meier, Hertl), 46. Bonino (Eyssimont, Benning) – 1. Graves (Hischier, Šarangovič), 41. Hischier (Palát, Bratt), 60. J. Hughes, rozh. náj. Tatar
Vítek Vaněček (NJD) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6 %

Seattle Kraken – Tampa Bay Lightning 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky a asistence: 51. Dunn (A. Larsson) – 19. Bellemare (Cole, Perry), 47. Paul, 59. Hagel (Killorn, Černák), 60. Hedman (Hagel, Stamkos)

Vegas Golden Knights – Dallas Stars 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a asistence: 6. Ja. Benn (Dellandrea), 33. Kiviranta (F. Olofsson, Heiskanen), 48. R. Suter (Lundkvist, Dellandrea), 60. Seguin (Pavelski)

Pittsburgh Penguins – Anaheim Ducks 4:3 pp (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a asistence: 5. Zucker (Malkin, Rakell), 29. Malkin (Rakell, Zucker), 60. Rust (Guentzel, Rakell), 61. Guentzel (Crosby) – 18. Henrique (McTavish, Terry), 52. Klingberg (Zegras, Terry), 56. Zegras (R. Strome)

Columbus Blue Jackets – New York Rangers 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky a asistence: 42. Peeke (Nyquist, Roslovic) – 13. Zibanejad (Kakko, Fox), 20. Goodrow (K. Miller, Kakko), 32. Kravcov (Chytil, Goodrow)

New York Islanders – Washington Capitals 3:4 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky a asistence: 5. S. Aho (Bailey, Dobson), 14. M. Martin, 24. Fasching (Pageau, Beauvillier) – 31. Hathaway (Ovečkin, M. Johansson), 34. Wilson (Bäckström, Orlov), 46. Oshie (E. Gustafsson, Kuzněcov), 65. Orlov (Oshie, Milano)

St. Louis Blues – Ottawa Senators 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a asistence: 6. Neighbours (Rosén, Leivo), 16. Acciari – 34. Stützle (B. Tkachuk, Batherson)

Nashville Predators – Calgary Flames 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a asistence: 9. Josi (McDonagh, Duchene), 15. Pärssinen (Jeannot, Sissons) – 39. Zadorov (Backlund, Mangiapane)