Tenis

Plíšková i Linda Fruhvirtová vyhrály na Australian Open. Martincová končí

Druhý den tenisového Australian Open postoupily do druhého kola Karolína Plíšková a Linda Fruhvirtová, naopak Tereza Martincová končí po prohře s nasazenou Sabalenkovou. Program druhého dne narušila pauza kvůli velkému horku v Melbourne.

Karolína Plíšková vstoupila do letošního ročníku Australian Open jako 30. nasazená a v prvním kole si připsala jasnou výhru 6:1 a 6:3 nad Číňankou Wang Si-jü. Zkušená Češka se na kurtu zdržela jen něco přes hodinu a bez ztráty jediného podání postupuje do druhého kola. Plíšková hrála kvůli velkému horku pod střechou na klimatizovaném kurtu v Margaret Court Areně.

Postup si zajistila také Linda Fruhvirtová, která dokázala při své druhé účasti v hlavním pavouku grandslamu porazit Australanku Fourlisovou. Ta na turnaji startovala díky divoké kartě.

Fruhvirtová vyhrála prvních osm her v řadě, ale poté ztratila své podání. To ji však mrzet nemuselo, stejně jako další ztracená podání, protože hrála dobře při servisu soupeřky. Sedmnáctiletá Češka nakonec zvítězila po setech 6:0 a 6:4 a ve druhém kole ji čeká další Australanka Birrellová.

Související obsah

​V soutěži naopak končí Tereza Martincová, které los přisoudil těžkou soupeřku. Pražská rodačka podlehla světové pětce Aryně Sabalenkové po setech 1:6 a 4:6.

Do akce šla také Markéta Vondroušová, ale její zápas byl odkládán nejprve kvůli velkému horku a poté kvůli dešti. Proti Američance Riskeové-Amritrajové stihla rozehrát pouze první set. Vondroušová z pěti gemů uhrála pouze jeden a poté byl zápas opět přerušen kvůli dešti a nakonec odložen na další den.

Výsledky českých tenistek v 1. kole Australian Open:

Ka. Plíšková – Wang Si-jü 6:1, 6:3
Čas zápasu: 1:05

L. Fruhvirtová – J. Fourlisová 6:0, 6:4
Čas zápasu: 1:14

A. Sabalenková – T. Martincová 6:1, 6:4
Čas zápasu: 1:10

A. Riskeová-Amritrajová – M. Vondroušová 4:1 odloženo

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události