Další sporty

Elitní česká házenkářka změní angažmá. Nejnáročnější rozhodování, přiznává

Markéta Jeřábková patří mezi nejlepší hráčky v Evropě, naposledy se stala MVP prestižní Ligy mistryň. Přesto se po dvou letech rozhodla pro změnu, norskou ligu totiž mění za dánskou. Hrát bude nově za Ikast Håndbold.

Sestra hokejového reprezentanta Jakuba Jeřábka patří mezi to nejlepší, co evropská házená nabízí. Letos se stala nejužitečnější hráčkou Final Four Ligy mistryň, přesto se rozhodla od norských Vipers odejít. Vybrala si dánský klub Ikast Håndbold, kam přestoupí po sezoně.

"Byly to pro mě dost krušné měsíce, myslím, že jsem v kariéře náročnější rozhodování asi nezažila," vysvětlovala česká hvězda. "Vyřešila jsem si svou budoucnost, ale pořád je přede mnou šest měsíců. Nedívám se na to, co bude, ale soustředím se, abych ve Vipers dokončila stoprocentní práci," dodala 26letá spojka.

Související obsah

V domácí soutěži vládne její Kristiansand i letos, aktuálně má 12 výher v řadě. I letos tak bude jeden z nejlepších týmů na světě útočit na největší úspěchy. "Ono se na první pohled může zdát, že nám to jde v norské lize dobře, ale občas jsou zápasy mentálně náročné. Víme, že zápas musíme vyhrát a že bychom ho měly ovládnout od samotného začátku," pronesla plzeňská rodačka. 

​Také v Lize mistryň by mohl norský klub zopakovat loňský úspěch, kterým byl postup na Final Four a výhra ve finále nad maďarským Györem. Tehdy Jeřábková dala sedm gólů, což bylo nejvíce ze všech hráček v zápase. Letos je Kristiansand ve skupině druhý a vypadá to na přímý postup do čtvrtfinále. 

Související obsah

"Myslím, že vloni na nějakou Jeřábkovou nebyl nikdo zvědavý, když byla v týmu Nora Mørk a v bráně Katrine Lunde (usmívá se). Možná bych to nazvala trochu i překvapením, a hlavně milým oceněním. Každopádně to, že výkon přispěl ke zlatu z celého víkendu, bylo daleko důležitější," okomentovala Jeřábková úspěch z loňského června. 

V letošní sezoně může přidat další dva tituly, od té příští ale bude válčit již za dánský Ikast. "Dánská liga je ale podle mě pořád ještě o krok výš. Na takové zápasy, kdy s Ikastem pojedeme na palubovku posledního týmu tabulky a může se stát cokoliv, se těším," dodala závěrem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události