MMA

První KSW v novém roce přinese odvetu za deset let starou a krvavou bitvu

První akce KSW v roce 2023 s pořadovým číslem 78 se koná v sobotu 21. ledna v polském Štětíně. Po deseti letech se opět střetnou Polák Michal Materla s Američanem Kendallem Grovem. Dále se utkají dva polští bojovníci v potenciálním souboji o titul ve střední váze.

KSW 78 nabídne 9 zápasů. Přímý přenos galavečera z polského Štětína můžete sledovat z pohodlí domova na Voyo. Show začíná v 19:00. 

Hlavní souboj obstarají veteráni Michal Materla a Kendall Grove. Bude se jednat o odvetu za duel, který se mezi nimi odehrál před deseti lety. Poprvé se střetli už na KSW 23. 

Tento duel vešel do dějin jako jedna z nejkrvavějších bitev v historii KSW. Po třech kolech to byl Michal Materla, který se dočkal jednoznačného vítězství. A oba bojovníci sklidili velký aplaus za nezapomenutelnou ukázku srdce a vůle. 

Původně měl být hlavním zápasem duel v těžké váze mezi bývalým profesionálním boxerem Arturem Szpilkou a Arkadiuszem Wrzosekem. Szpilka však musel 16. listopadu ze zápasu odstoupit kvůli zranění zad. 

Související obsah

​Oba soupeři už něco pamatují. Američanovi Groveovi už je 40 let a má zkušenosti ze všech možných organizací včetně UFC. V KSW má zatím jen dvě porážky. Jednu právě s Materlou a druhou s Mamedem Chalidovem. Už je to nějaký ten pátek od doby, kdy jsme mohli Grovea vidět v kleci na profesionální scéně. Naposledy se představil na galavečeru organizace WFC 110 v roce 2019.

​Michal Materla je jen o trochu mladší než jeho americký soupeř. Narodil se před 38 lety ve Štětíně a bude mít na domácí půdě jistě obrovskou podporu fanoušků. Legenda KSW má bilanci 31 výher a 9 porážek v profesionální kariéře. V KSW drží bilanci 20 vítězství a 7 porážek.

KSW 78 | Zdroj: Nova Sport

​Druhým hlavním soubojem večera bude duel dvou Poláků ve střední váze, kde se může rozhodnout o šampionovi. Tomasz Romanowski s bilancí 17-8 se střetně s dosud neporaženým Radoslawem Paczuským (5-0). Romanowski drží sérii čtyř výher, naposledy prohrál v květnu 2021 proti Patriku Kinclovi, a to ve velterové váze. Romanowski přešel do střední váhy, aby nemusel před zápasy tolik shazovat. 

Na kartě jsou ještě 4 zápasy v lehké váze a 3 souboje v polotěžké váze. Všichni bojovníci váhu udělali.

Příští KSW s pořadovým číslem 79 se bude konat v Česku. 25. února se můžete těšit v liberecké Home Credit Areně i na české bojovníky. Zatím jsou potvrzení Viktor Pešta, Dominik Humburger a Petra Částková.

Zápasová karta

do 88.5 kg – Michal Materla (31-9) vs. Kendall Grove (24-18)

střední váhaTomasz Romanowski (17-8) vs. Radoslaw Paczuski (5-0)

lehká váhaRoman Szymanski (16-6) vs. Raul Tutarauli (31-6)

lehká váhaBorys Mankowski (22-10-1) vs. Valeriu Mircea (27-8-1)

polotěžká váhaLukasz Sudolski (10-1) vs. Kleber Silva (20-11)

polotěžká váhaRafal Kijanczuk (11-5) vs. Marc Doussis (8-1)

lehká váhaLukasz Rajewski (11-8) vs. Sahil Siraj (7-1)

lehká váhaOskar Szczepaniak (3-1) vs. Raimondas Krilavičius (7-2-1)

střední váhaBorys Dzikowski (2-0) vs. Andre Langen (1-0)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události