Další sporty

Davidová na rozšířeném pódiu. Ve stíhacím závodě si polepšila o deset míst

Davidová na rozšířeném pódiu. Ve stíhacím závodě si polepšila o deset míst
Biatlonistka Markéta Davidová | Zdroj: Profimedia

Stíhací závod světového poháru biatlonistek v italské Anterselvě vyhrála Němka Herrmannová-Wicková. Markéta Davidová si polepšila ze 16. místa na startu až na 6. pozici. Polepšily si i další Češky, ale na body jim to nestačilo.

Na první střelbě stíhacího závodu žen se příliš nechybovalo a závodnice v první desítce si držely přibližně stejné pozice jako na startu. Markéta Davidová se po čisté střelbě posunula už na 11. místo, a to ze startovní 16. pozice.

Po druhé střelbě se Davidová dostala do první desítky, protože na rozdíl od soupeřek ani jednou nechybovala. Na obou položkách vestoje česká závodnice udělala po jedné chybě, ale udržela se v nejlepší desítce a dojela do cíle na 6. místě. A to díky svému tradičně rychlému běhu. 

Polepšily si i další české závodnice. Tereza Voborníková se posunula z 56. pozice na startu až na 42. místo. Lucie Charvátová udělala na střelnici 7 chyb, ale chybovaly i její soupeřky, takže se posunula z 58. místa na 49. příčku. Do závodu neodstartovala Jessica Jislová, která měla startovat z 59. pozice.

Související obsah

​Závod vyhrála Němka Herrmannová-Wicková, která startovala ze 6. místa, ale díky svému rychlému běhu se dostala až na nejvyšší příčku. Pro stříbro si díky čisté střelbě dojela Italka Vittozziová, která startovala až z 13. pozice. Třetí příčku si udržela ze sprintu Elvira Öbergová.

Výsledky stíhacího závodu žen na SP v Anterselvě:

1. D. Herrmannová-Wicková (GER) 29:53.1 (2)
2. L. Vittozziová (ITA) +11.0 (0)
3. E. Öbergová (SWE) +17.2 (2)
4. H. Öbergová (SWE) +21.5 (3)
5. M. O. Røiselandová (NOR) +25.4 (3)
6. M. Davidová (CZE) +27.6 (2)
---
42. T. Voborníková (CZE) +4:13.3 (4)
49. L. Charvátová (CZE) +5:44.0 (7)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události