Další sporty

Češky měly nadějně rozjetou štafetu, ale po dvou trestných kolech skončily desáté

Češky měly nadějně rozjetou štafetu, ale po dvou trestných kolech skončily desáté
Česká biatlonistka Markéta Davidová. | Zdroj: Profimedia.cz

Program Světového poháru v biatlonu pokračuje štafetami. V italské Anterselvě se česká štafeta žen umístila až na desátém místě. Dobře závod rozjely Tereza Voborníková s Jessicou Jislovou, které musely dohromady jen jednou dobíjet. Markétě Davidové střelba vůbec nevyšla, ale trestnému kolu se vyhnula. Naopak Lucie Charvátová musela po střelbě vestoje jít na dvě trestná kola. Česká štafeta skončila až desátá.

Do prvního úseku štafety vyjela v českém dresu Tereza Voborníková, která předvedla skvělý výkon. Na střelnici neudělala ani jednu chybu. Předávala sice až na 8. místě, ale jen se ztrátou 29 vteřin na první Francii.

Na druhém úseku Jessica Jislová zvládla ležku na výbornou a Česko šlo na 6. místo. Na druhé střelbě musela Jislová jednou dobíjet a propadla se opět na 8. místo. Tentokrát už Češky měly ztrátu skoro minutu a půl.

Třetí úsek se příliš nevydařil české jedničce Markétě Davidové. Na lyžích byla jako vždy skvělá, ale na střelnici odvracela hrozbu trestného kola na obou položkách. Na trestné kolo nakonec nemusela, ale šest dobíjení zdrželo českou štafetu. 

Související obsah

Lucie Charvátová vybíhala do svého úseku ze sedmého místa se ztrátou necelých dvou minut na vedoucí štafetu. Na střelbě vleže musela česká biatlonistka třikrát dobíjet, a po střelbě vestoje dokonce musela na dvě trestná kola. Česká štafeta tak dojela do cíle až na 10. místě.

​První místo obsadily Francouzky, které dobře střílely. Musely jen dvakrát dobíjet a do cíle dojely s velkým náskokem (45 vteřin) před štafetou Švédska, která byla druhá. Třetí místo obsadily Němky.

Výsledky štafety žen na SP v Anterselvě:

1. Francie 1:07:21.3 (0+2)
2. Švédsko +45.2 (0+8)
3. Německo +1:16.9 (0+10)
4. Itálie +1:30.4 (1+6)
5. Rakousko +1:56.1 (0+3)
---
10. Česko +4:12.7 (2+13)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události