"Šťastný" ručník pomohl Kordovi k postupu do čtvrtfinále Australian Open

Syn slavného českého tenisty Petra Kordy Sebastian se dostal na tenisovém Australian Open už do čtvrtfinále. K výhře mu dle jeho slov pomohl i ručník.

Sebastian Korda jde ve stopách svého otce a na letošním ročníku Australian Open už se dostal do čtvrtfinále. Ve čtvrtém kole si dokázal poradit s Polákem Hurkaczem po dlouhé pětisetové bitvě.

K vítězství pomohla 22letému Američanovi také jedna zajímavost. Podle jeho vlastních slov měl na vítězství podíl i "šťastný" ručník: "Pokaždé, když jsem šel k ručníku, vyhrál jsem bod, takže jsem k němu prostě chodil. K mému novému příteli," řekl v rozhovoru po zápase přímo na kurtu Korda.

Sebastian Korda první set s Hurkaczem prohrál, ale otočil stav utkání na 2:1. Čtvrtý set se Kordovi vůbec nepovedl a prohrál 1:6. Rozhodnout musela poslední sada, kde si oba hráči drželi svá podání. Na řadu přišel takzvaný supertiebreak. V něm mladý Američan zvítězil 10:7 a celkově vyhrál 3:2 na sety.