Další cenný skalp Lehečky! Porazil světovou sedmičku a je ve čtvrtfinále AO

Český tenista Jiří Lehečka na Australian Open dál všechny udivuje. V osmifinále prvního grandslamu sezony si vyšlápl na sedmého hráče světa Félixe Augera-Aliassima. S Kanaďanem sice ztratil první set, ale duel otočil. A po výhře 3:1 je mezi nejlepší osmičkou. Dál neprošla Barbora Krejčíková, která podlehla Jessice Pegulaové 0:2.

Jiří Lehečka nezačal zápas úplně nejlépe, jelikož ztratil hned své druhé podání. Poté byl sice suverénní, ale stejně tak Auger-Aliassime, který první set vyhrál 6:4. Nicméně 21letého Čecha to nepoložilo a psychicky duel zvládl perfektně. Druhý set byl opět velmi vyrovnaný a rozhodoval osmý gem. V tu chvíli mladoboleslavský rodák vedl 4:3, díky brejku šel na 5:3 a následně sadu doservíroval.

Třetí a čtvrtý set nenabídl ani jeden jediný brejk a oba musel rozhodnout tiebreak. V tom prvním Lehečka odskočil do vedení 6:0. Pak sice dvě výměny prohrál, ale nakonec po výsledku 7:2 uspěl. Druhou zkrácenou hru také získal český mladík, který rychle vedl 4:1 a nakonec vyhrál 7:3. Lehečka se tak raduje ze svého prvního grandslamového čtvrtfinále, kde mu bude soupeřem Stefanos Tsitsipas.

Své osmifinále naopak nezvládla Barbora Krejčíková, která prohrála se světovou trojkou Jessicou Pegulaovou. Brněnské rodačce se příliš nedařilo na servisu a v průběhu celého zápasu čelila 18 brejkbolům, z nichž 13 dokázala odvrátit. První sadu ale Krejčíková ztratila 5:7 a druhou 2:6, když o svůj servis přišla hned třikrát.

​Překvapivě se s Australian Open rozloučila také ženská světová jednička Iga Šwiateková. Ta nestačila na ukrajinskou tenistku Jelenu Rybakinovou, se kterou prohrála dvakrát 4:6. Mezi osmičku nejlepších se naopak protlačil Sebastian Korda, který zvládl pětisetový duel s Hubertem Hurkaczem.

Hodně zajímavý duel mají za sebou také české deblistky Miriam Kolodziejová a Markéta Vondroušová. Ty ve třetím setu 2. kola prohrávaly s dvojicí Haddadová Maiová – Čang Šuaj už 0:5 a 0:40. Duel ale dokázaly otočit a v tiebreaku vyhrály 14:12. Během zápasu česká dvojice odvrátila hned devět mečbolů.