Londýnské derby pro Tottenham. Kane se gólem dotáhl na legendárního Greavese

Harry Kane | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Tottenhamu po dvou porážkách v řadě dokázali naplno bodovat. Díky gólu Harryho Kanea vyhráli na hřišti Fulhamu 1:0 a upevnili si páté místo v tabulce. Právě Kane svým 266. gólem v dresu Spurs vyrovnal Jimmyho Greavese na čele klubových kanonýrů.

Londýnské derby mezi Fulhamem a Tottenhamem bylo přímým soubojem o páté místo v tabulce. Pokud by domácí vyhráli, dostali by se právě před svého soupeře. Na začátku utkání byl Fulham aktivnější a víc držel míč na svých kopačkách, což ale vzhledem k taktickým záměrům obou týmů během sezony nebylo nic překvapivého.

První velká šance v utkání přišla v 19. minutě. Andreas Pereira nebezpečně odcentroval z pravé strany, kde našel ve vápně Reeda, jenž ale pálil jen doprostřed branky, kde byl připraven Hugo Lloris. Až po půlhodině hry se objevil první hmatatelný důkaz, že jsou na hřišti i hráči Tottenhamu. Ke střele za vápnem se dostal Harry Kane, ale branku těsně přestřelil.

​Tato situace hosty nakopla a začali být směrem dopředu odvážnější. Jejich snaha vyvrcholila v první minutě nastavení úvodního poločasu. Harry Kane vystřelil z hranice pokutového území a utaženou ranou se trefil přesně tyči. Vstřelil tak svůj 266. gól v dresu Tottenhamu, čímž dorovnal klubový rekord, který od roku 1970 držel Jimmy Greaves.

Osamostatnit se na čele klubových kanonýrů mohl Kane v 57. minutě, kdy nikým neatakován hlavičkoval na malém vápně, ale zamířil jen doprostřed branky, kde byl připravený brankář Leno. Anglický kanonýr nevěřil, že takovou šanci dokáže neproměnit.

V samotném závěru mohl vyrovnat Solomon, ale jeho technickou střelu konečky prstů vytáhl Lloris. Těsné vedení pak už Spurs ubránili a po dvou porážkách v řadě si do tabulky připisují tři body.