Newcastle se přiblížil postupu do finále Carabao Cupu. Rozhodl Joelinton

Fotbalisté Newcastlu United mají podruhé ve své historii na dosah postup do finále Anglického ligového poháru. V prvním semifinále si poradili se Southamptonem, který porazili díky gólu Joelintona 1:0. Druhé semifinále se odehraje ve středu mezi Manchesterem United a Nottinghamem.

Southampton a Newcastle mají v tabulce Premier League úplně jiné starosti. Zatímco domácí jsou na posledním místě, Straky bojují o postup do Ligy mistrů v příští sezoně. Přesto se oba týmy potkaly v semifinále Anglického ligového poháru.

První poločas příliš zajímavých momentů nenabídl. O jediné výraznější vzrušení se postarali hosté ve 39. minutě, kdy Joeliton po závaru ve vápně dostal míč do sítě, ale rozhodčí gól nakonec neuznal kvůli tomu, že si Brazilec pomohl při zpracování rukou.

Druhý poločas už byl podstatně zábavnější. V další obrovské šanci se objevil Joeliton, na kterého po přihrávce Almiróna zívala úplně prázdná branka, ale záložník Newcastlu trestuhodně přestřelil.

​Dvě velké příležitosti si vytvořili také domácí. Nejdříve Che Adams postupoval sám na Popea, ale anglický reprezentační brankář míč nohou vyrazil. O dvě minuty později se po standardní situaci dostal do zakončení z otočky opět Adams, ale ani tentokrát neuspěl.

Jediný platný gól utkání tak nakonec vstřelil aktuálně třetí tým Premier League. Isak pronikl do vápna, kde na malé vápno přihrál Joelintonovi, který se tentokrát už nemýlil. V samotném závěru ještě dostal druhou žlutou kartu domácí Čaleta-Car a zamířil tak předčasně pod sprchy.

Ve zbytku utkání si Newcastle výhru pohlídal a podruhé ve své historii má na dosah finále Anglického ligového poháru. Odveta je na programu 31. ledna. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Manchester United a Nottingham.