Hokej

Varaďa se domluvil na nové spolupráci. Krátkodobě bude působit ve 2. lize

Varaďa se domluvil na nové spolupráci. Krátkodobě bude působit ve 2. lize
Václav Varaďa na tréninku táborských hokejistů | Zdroj: HC Tábor

To by čekal málokdo. Uznávaný trenér Václav Varaďa se v úterý objevil na tréninku druholigových hokejistů z Tábora, kde koučoval po boku Aleše Krátošky a Petra Bača. S týmem se domluvil na krátkodobé spolupráci, ale není jisté, jak dlouho na jihu Čech bude působit.

Václav Varaďa po loňském konci v Třinci stále nemá nové angažmá. Během aktuálního ročníku se objevil s Patrikem Eliášem na stáži v New Jersey Devils. Nyní ale zamířil do jihočeského Tábora, kde se objevil na tréninku tamějších hokejistů. "S nabídkou krátkodobé pomoci oslovil zkušeného kouče právě Aleš Krátoška, kterého s Václavem Varaďou pojí dlouhodobé profesní i osobní vazby a poslední extraligový titul Slezanů slavili společně," píše se na klubovém webu.

Jak dlouho bude Varaďa v Táboře působit, to zatím není jisté. Nicméně jihočeskému celku by to jistě prospělo. V 2. lize skupiny západ je aktuálně na čtvrtém místě se 71 body. Na první Letňany ztrácí 13 bodů a ve středu v 18 hodin ho čeká utkání na ledě Kobry Praha.

Související obsah

​Varaďa ve své trenérské kariéře dotáhl třikrát Třinec k extraligovému titulu. Jednou se stal také koučem roku. Za svou hráčskou kariéru se stal dvojnásobným mistrem světa, jednou pozvedl nad hlavu trofej pro extraligového šampiona a v NHL odehrál 493 zápasů.

Václav Varaďa si pochvaloval stáž v New Jersey:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události