Další sporty

Shiffrinová zase vyhrála a už se těší do Špindlu, kde může dorovnat legendu

Shiffrinová zase vyhrála a už se těší do Špindlu, kde může dorovnat legendu
Lyžařka Mikaela Shiffrinová | Zdroj: Profimedia

Lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála ve středu i druhý obří slalom v italském Kronplatzu a připsala si svou 84. výhru ve Světovém poháru. Dělí ji tak jen dvě výhry od absolutního rekordu Ingemara Stenmarka. Ten může překonat už v dalším díle Světového poháru ve Špindlerově Mlýně, kde se jedou dva závody ve slalomu. V roce 2011 si Shiffrinová odbyla svůj debut ve Světovém poháru právě v českém středisku, a tak se do Česka velmi těší.

Mikaela Shiffrinová vyhrála už svůj 10. závod v letošní sezoně Světového poháru alpského lyžování a suverénně vede v celkovém hodnocení. Navíc se jednalo celkově už o její 84. vítězství v SP a už jí chybí jen dvě výhry, aby dorovnala legendárního Švéda Ingemara Stenmarka.

Už v úterý Shiffrinová překonala svou krajanku Lindsey Vonnovou v počtu vítězství ve Světovém poháru mezi ženami. Vonnová si za svou kariéru připsala 82 výher. 

"Těžké říct, jak se cítím, tolik emocí. Je to stresující a zároveň skvělé. Určitě jsem byla i nervózní a během dne jsem měla hodně pochybností. Je to těžké shrnout slovy," řekla Shiffrinová po úterním závodě, kdy překonala rekord.

"Určitě nikdo nevěří, že mi to je jedno. Samozřejmě mi to není jedno, ale poslední dny a obzvlášť dnes jsem se vzbudila a neměla jsem pocit, že je závodní den. Lyžování je pro mě mnohem větší zábava, když nemyslím na čísla a na to, že musím vyhrát. Před druhým kolem jsem myslela hodně na to, že nechci prohrát, a to byl velký stres. Ale vyhrála jsem a jsem na to hrdá," reagovala Američanka na otázku, jestli myslela na překonání rekordu.

Související obsah

​Novináři chtěli po rekordním závodě vědět, jaké je tajemství jejího úspěchu. Na to Shiffrinová reagovala smíchem: "Kéž bych to věděla. Nevím, jestli to je tajemství." "Užívat si to," napověděl jí reportér. "Ano, užívat si to. Letos jsem se to snažila užívat a nemyslet na čísla. Ale když jsem na ty čísla myslela, tak to byl stres," prozradila Shiffrinová.

Podle slov sedmadvacetileté lyžařky jí pomohl k úspěchu také její přítel Aleksander Aamodt Kilde. "Je inspirativní dívat se na jeho závody. Povídáme si o všem, o lyžování. Cítím z něj pozitivní energii. Je velkou částí mého úspěchu," řekla o svém příteli Shiffrinová.

"Jméno znamená více než čísla. Kdo je nejlepší v historii, je diskutabilní a nezáleží jen na číslech. Je to spíše o fanoušcích, o kom si oni myslí, že byl nejlepší," řekla Shiffrinová o Stenmarkovi, kterého může dorovnat v počtu vítězství už ve Špindlerově Mlýně, kde se pojedou dva závody ve slalomu.

Související obsah

​Po středečním závodě byla americká lyžařka velmi unavená, ale už se těší na další závody do Česka. "Je to pro mě speciální místo. Jela jsem tam svoje první závody Světového poháru. Těším se, až tam pojedu," odpověděla Shiffrinová na otázku, jestli má dobré vzpomínky na Špindlerův Mlýn.

Shiffrinová byla tak unavená, že si ani nepamatovala, kolikátý závod vlastně už vyhrála. "Tuhle sezonu jsem doufala ve 4, 5 nebo možná i 6 vítězství, když budu mít štěstí. A teď už je to 10 nebo 9?" nebyla si jistá Shiffrinová. Správné číslo jí museli napovědět novináři. "Tak deset. To je bláznivé."

Po závodech ve Špindlerově Mlýně už čeká závodnice mistrovství světa ve Francii. Shiffrinová určitě nepojede všech šest závodů kvůli náročnosti programu, i když během sezony Američanka závodí ve všech disciplínách. "Nejspíše pojedu obří slalom a slalom, ještě jsem se nerozhodla," řekla Shiffrinová. "Ale určitě nepojedu sjezd," dodala.

Lindsey Vonnová, někdejší velká rivalka Shiffrinové, nedávno sjela jako první žena nebezpečnou sjezdovku Streif:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události