Fotbal

Mourinho by opět chtěl do Premier League, sní o návratu do Chelsea

Mourinho by opět chtěl do Premier League, sní o návratu do Chelsea
Šťastný José Mourinho na střídačce AS Řím | Zdroj: profimedia.cz

Slavný portugalský trenér José Mourinho by se mohl vrátit do nejvyšší anglické soutěže. Podle britských médií sní o návratu do města, kde stále bydlí jeho rodina. Jeden z nejúspěšnějších trenérů v historii fotbalu by údajně rád potřetí v kariéře vedl Chelsea.

S informací přišel britský deník Daily Mail. Šedesátiletý trenér, který kulatiny oslavil ve čtvrtek, vyhrál v minulém ročníku Evropskou konferenční ligu s AS Řím. Prý ho ale štve nedostatek finančních prostředků, které nemohou Giallorossi obětovat k vybudování kádru, který by mohl hrát o titul v Serii A. 

Trojnásobný šampion Premier League s Chelsea by se údajně potřetí v kariéře chtěl ujmout kormidla u The Blues, ale tam má mít pevnou pozici Graham Potter, který na začátku ročníku nahradil Thomase Tuchela. 

Související obsah

Dalším důvodem, proč se chce Mourinho vrátit do Británie, je rodina. V Londýně stále žije jeho žena a děti, rodák ze Setúbalu navíc údajně vždy preferuje práci v Premier League. Tam naposledy trénoval Tottenham, který vedl v 86 zápasech. 

V Anglii se mluví také o postu hlavního trenéra ve West Hamu, kde je pozice Davida Moyese vrtkavá. Mourinho ale není ochotný odejít z Říma v polovině sezony, nový klub by případně převzal až na startu následujícího ročníku. 

V lednu AS Řím přehrál například Barákovu Fiorentinu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události