Tenis

Tenisty drtí před Davis Cupem zima. Katastrofální podmínky, čílí se kapitán

Místo toho, aby se v Portugalsku v klidu připravovali na kvalifikaci Davis Cupu, řeší čeští tenisté hodně nepříjemný problém. Ačkoli se nachází na jihu Evropy, v zemi panuje velká zima, která výběr drtí nejen v hale, ale také třeba v hotelu. Nejenže hráči se musejí navlékat do oblečení nezvyklého pro tenis, ale také jim hrozí zranění.

Situaci na místě zkritizoval kapitán týmu Jaroslav Navrátil. "Když jsme se ráno sešli na snídani, zjistili jsme, že jen tři kluci měli vytopené pokoje, ale zbytek z nás tam měl jen sedm stupňů. Si nedovedete představit, jaká zima na hotelu panuje. Druhá věc je hala, která je pořád vynikající, ale je v ní pouze pět stupňů," přiblížil.

Místo triček a šortek tak musí tenisté trénovat v mikinách a teplákách. "Jde o venkovní halu, která je pouze zastřešená a není vytápěná. Mysleli jsme si, že bude v Portu nějakých 15 stupňů, ale bohužel ráno byly jen čtyři a přes den má být osm. Je to nebezpečné nejen pro nás, ale i pro Portugalce. Podmínky jsou bohužel zatím katastrofální a uvidím, co se s tím dá dělat, až přijede rozhodčí. Moc možností ale není. Hala je opravdu velká, takže si nedovedu představit, jak by ji vytopili. Hráči jsou tak bohužel náchylní ke zraněním," stěžoval si Navrátil.

Související obsah

Zranění se obává i český tenista Tomáš Macháč, který se vrátil z Australian Open, kde teploty šplhaly přes 30 stupňů. "Hrál jsem přes hodinu a zima byla šílená. Zvlášť přechod z Austrálie je náročný. Příště se na trénink vybavíme líp. I když člověk neošidí rozcvičku, může udělat jeden blbý pohyb a natrhnout si sval. V takové zimě je to ošemetné. Pokusím se co nejlépe zahřát, dávat si menší pauzy, nevychladnout a pořád hrát v tempu. Člověk nesmí ztuhnout," upozornil.

Kvalifikace proti domácímu Portugalsku začne v pátek. Otázka zní, v jakých podmínkách. "Nedovedu si představit, že by se v tomto hrály zápasy. Byl jsem tam půl hodiny a jsem strašně zmrzlý. Kluci se sice na druhou stranu zpotí, ale budou se střídat. Na záda stačí málo a je po hře. Nikdy jsem nic podobného v Davis Cupu nezažil. A to jsem toho odehrál dost. Máme do pátku čas se přizpůsobit, ale toto jsou podmínky neslučitelné s první divizí světové skupiny," zlobil se Navrátil.

Související obsah

Ačkoliv budou podmínky pro oba týmy stejné, nic to nemění na tom, že bude těžké si na ně zvyknout. "Má to vliv na hru, míče létají méně než v Austrálii, kde je přes 30 stupňů. Člověk se v hlavě musí připravit, že si to tady musí vydřít a výměnu si vyběhat. Na druhou stranu nehrajeme tento sport vždycky v bavlnce," řekl Macháč. "Asi by bylo lepší, kdybychom hráli venku, protože tady je ukrutná zima," odfrknul si.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události