Další sporty

Umřel mistr světa ve freestyle lyžování. V Japonsku se s ním utrhla lavina

Freestyle lyžař Kyle Smaine v neděli zahynul na pracovní cestě v Japonsku, potvrdila to jeho rodina. V japonské provincii Nagano se s ním a dalšími lyžaři utrhla lavina. Smaine a jeden další člověk nepřežili.

Bývalý mistr světa ve freestyle lyžování Kyle Smaine v neděli zahynul pod lavinou v Japonsku, zprávu potvrdila jeho rodina. V Japonsku byl pracovně, měl tam na lyžích propagovat Ikon Pass a Nagano Tourism. 

Poslední den své pracovní cesty byl Američan společně s dalšími lyžaři na hoře Hakuba Norikura v prefektuře Nagano, když je zastihla lavina. Třem lyžařům se podařilo vyváznout, ale Smaine a další muž, který zatím nebyl identifikován, byli nalezeni mrtví.

Jeden z amerických lyžařů, který byl zasypán 25 minut, řekl pro Mountain Gazette: "Viděli jsme, že to přijde. Slyšeli jsme prasknutí. Uvědomili jsme si, že to bude velká lavina. Začali jsme utíkat a pak nás to zasáhlo."

Související obsah

​​"Doufám, že si s tebou zajezdím na lyžích nebo na kole ve svých snech," napsala na sociálních sítích Smaineova manželka. 

Jednatřicetiletý Smaine nezávodil od roku 2018, kdy se účastnil své poslední vrcholné akce. Jeho největším úspěchem bylo vítězství na mistrovství světa v roce 2015, kdy získal titul mistra světa v U-rampě. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události