Tenis

Dušení polštářem se neprokázalo. Zverev unikl trestu za údajné domácí násilí

Dušení polštářem se neprokázalo. Zverev unikl trestu za údajné domácí násilí
Tenista Alexander Zverev s bývalou přítelkyní Olgou Šarypovovou | Zdroj: profimedia.cz

Tenista Alexander Zverev nakonec nedostane žádný trest za údajné domácí násilí proti bývalé partnerce Olze Šarypovové. Podle vyšetřování, které vedla organizace ATP, není dostatek důkazů.

Asociace tenisových profesionálů zahájila vyšetřování v říjnu 2021, a to poté, co Zverevova bývalá přítelkyně Olga Šarypovová ho obvinila z domácího násilí. 

"Začal mě dusit polštářem, kroutil mi ruce za zády. Snažila jsem se utéct, ale vždycky mi v tom zabránil. Bála jsem se ho, byla jsem vyděšená, že nás někdo uvidí a uslyší naše hádky. Pak se mi to ale přece jen podařilo," vyprávěla Šarypovová, co se například mělo dít během US Open v roce 2019. K domácímu násilí pak mělo docházet i na dalších turnajích.

Související obsah

Sám německý tenista vše popíral a vedení ATP mu nyní dalo za pravdu. "Na základě nedostatku spolehlivých důkazů a zpráv očitých svědků, kromě protichůdných prohlášení Šarypovové, Zvereva a dalších dotazovaných, nebylo vyšetřování schopno doložit obvinění z domácího násilí nebo k porušení pravidel ATP ze strany hráče," stojí v oficiální zprávě od ATP s tím, že pokud by se objevily nové důkazy, vyšetřování by situaci přehodnotilo. 

"Od začátku jsem trval na své nevině a popíral nepodložená obvinění vznesená proti mně. Přivítal jsem a plně jsem spolupracoval s vyšetřováním ATP a jsem vděčný za čas a pozornost organizace, kterou této záležitosti věnovala. Kromě nezávislého vyšetřování ATP jsem také zahájil soudní řízení v Německu a Rusku, které jsem vyhrál," napsal Zverev na sociální sítě.

Související obsah

"Jsem vděčný, že se to konečně vyřešilo a mou prioritou je nyní zotavit se ze zranění a soustředit se na to, co na tomto světě miluji nejvíc – tenis. Chtěl bych poděkovat svým přátelům, rodině a fanouškům za jejich trvalou podporu. Sledovali jsme dlouhý a obtížný proces a spravedlnost zvítězila," dodává německý tenista, který se stále vypořádává ze zranění kotníku, ke kterému došlo při French Open v minulém roce. 25letý olympijský vítěz z Tokia se sice letos objevil na Australian Open, kde ale vypadl už ve druhém kole. Nyní se může Alexander Zverev soustředit na plnohodnotný návrat na tenisové kurty. 

V minulém roce musel také Zverev řešit incident, kdy napadl rozhodčího:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události