Další sporty

Basketbalový zápas studentů skončil tragédií. Rodiče se poprali, jeden zemřel

Basketbalový zápas studentů skončil tragédií. Rodiče se poprali, jeden zemřel
Basketbalový míč - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Školní basketbalový zápas v americkém Vermontu skončil katastrofou. Během něj došlo mezi diváky k hádce, která postupně přešla v hromadnou bitku. Obětí se stal 60letý muž, který byl otcem jednoho z hráčů. Lékaři mu po převezení do nemocnice nedokázali pomoci.

V úterý v podvečer se ve Vermontu uskutečnil meziškolní basketbalový zápas žáků sedmých a osmých tříd. Krátce po začátku vypukla z neznámého důvodu mezi diváky rvačka. Rozvášněný dav se uklidnil až okolo 19. hodiny, kdy do Alburgh Community Education Center přijeli státní vojáci. 

Mnoho diváků z haly následně odešlo, ale 60letý Russell Giroux musel vyhledat lékařskou pomoc. Sanitkou byl převezen do nemocnice Northwestern Medical Center v St. Albans, kde svým zraněním podlehl. 

K celé události se pro NBC News vyjádřil Jay Nichols, který je výkonným ředitelem The Vermont Principals’ Association, což je organizace, která se stará o více než 300 škol ve státě Vermont. "Vím pouze to, co sdělily úřady. Nemůžeme mluvit konkrétně, ale rádi bychom ještě jednou zdůraznili, že sport na středních školách je vzdělávací a ku prospěchu studentů. Diváci, kteří se na akcích nechovají přiměřeně, mohou čelit trestnímu stíhání," řekl. 

Smrt muže nyní vyšetřuje policie. Více informací bude vědět, až státní posudkový lékař provede pitvu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události