Fotbal

Vrátí se Greenwood k fotbalu? Mladý útočník byl zproštěn viny ze znásilnění

Vrátí se Greenwood k fotbalu? Mladý útočník byl zproštěn viny ze znásilnění
Mason Greenwood z Manchesteru United | Zdroj: Profimedia.cz

Anglický fotbalový útočník Mason Greenwood byl zproštěn obvinění z pokusu o znásilnění a z dalších případů ovládání, nátlaku a ublížení na zdraví. Ve čtvrtek 2. února bylo jeho jméno oficiálně očištěno.

Mason Greenwood se na fotbalovém trávníku představil naposledy v lednu minulého roku. Následně na něj praskla kauza údajného znásilnění a ublížení na zdraví, po které byl zatčen. A Manchester United ho suspendoval. 

Vše se začalo vyšetřovat a po více než roce padl verdikt. Rodák z Bradfordu byl obviněn z pokusu o znásilnění, z jednoho případu nátlaku a ovládání a jednoho případu napadení s následkem skutečného ublížení na zdraví.

Související obsah

2. února byl Greenwood osvobozen z obvinění, které bylo vzneseno v říjnu roku 2022. Bylo zastaveno trestní stíhání v souladu s kodexem korunního prokurátora.

"Vzhledem ke značné medializaci tohoto případu je spravedlivé, že se s vámi podělíme o zprávu, že 21letý muž, který byl zatčen a obviněn v souvislosti s vyšetřováním zahájeným v lednu 2022, již v této souvislosti nečelí trestnímu řízení," řekla Michaela Kerrová, vedoucí oddělení ochrany obyvatelstva. 

Zatím ale není známo, zda se Greenwood vrátí do Manchesteru United a zda vůbec bude pokračovat ve fotbalové kariéře. 

Celek Manchester United i bez Greenwooda postoupil do anglického Ligového poháru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události