Fotbal

Kúdela a Hilál táhnou Jakartu nahoru. Krmenčíkovi se v Indonésii nedaří

Kúdela a Hilál táhnou Jakartu nahoru. Krmenčíkovi se v Indonésii nedaří
Hráči Persije Jakarta slaví gól (zleva: Ondřej Kúdela, Jusúf Hilál, Hanno Behrens a Michael Krmenčík) | Zdroj: Persija Jakarta

V zápase 22. kola indonéské ligy se gólově prosadil Ondřej Kúdela i bahrajnský útočník Hilál, který působil v Česku. Jejich Persija Jakarta se díky výhře dostala na první místo tabulky. Michaelu Krmenčíkovi se naopak poslední dobou moc nedaří.

Persija Jakarta se dvěma Čechy v kádru vyhrála v indonéské lize nad Nusuntarou 3:1 a posunula se díky tomu na první místo v lize. První gól Jakarty vstřelil z penalty bývalý hráč Slavie Júsuf Hilál a třetí branku přidal další bývalý slávista Ondřej Kúdela, a to také z penalty.

Kúdela v této sezoně nevynechal v indonéské lize ani minutu a řídí obranu Persije. Své defenzivní výkony podpořil i dvěma brankami a má velkou zásluhu na tom, že se jeho klub z Jakarty vyšvihl už na první místo tabulky.

Michaelu Krmenčíkovi se naopak v současné době příliš nedaří. Začátek sezony mu vyšel dobře, když nastupoval v základní sestavě a v prvních devíti kolech vstřelil pět gólů. Poté však přišla potyčka s protihráčem a stopka na pět zápasů. Po konci trestu Krmenčík nedal ani gól a začínal zápasy na lavičce náhradníků.

Související obsah

​To Júsuf Hilál, kterého můžete znát z české ligy, už dal svůj devátý gól v sezoně a střelecky je to jeho nejlepší sezona v profesionální kariéře. V české lize dal bahrajnský útočník za tři roky působení celkem 11 branek – pět v dresu Bohemians, tři ve Slavii a jeden gól přidal na hostování v Liberci.

Tým z hlavního města Indonésie má 44 bodů, ale druhý Persib se 42 body má odehráno o dva zápasy méně, takže boj o titul bude ještě tuhý.

Persija Jakarta – RANS Nusuntara 3:1 (2:1)
Branky: 27. Hilál, 37. Fahmi, 72. Kúdela – 45.+1. Maruoka

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události