Fotbal

Rána pro fotbalový Newcastle. Nové drahé posile hrozí půl roku za mřížemi

Rána pro fotbalový Newcastle. Nové drahé posile hrozí půl roku za mřížemi
Nová posila Newcastlu Anthony Gordon | Zdroj: Profimedia

Fotbalistům Newcastlu se v letošní sezoně daří více než dobře a po loňském boji o záchranu hrají letos o evropské poháry. V zimním přestupovém období proto Straky přivedly pouze jednu zvučnou posilu, jenže ta má nyní problémy se zákonem. Křídelníkovi Anthonymu Gordonovi hrozí až půl roku za mřížemi.

Gordon přišel do Newcastlu z Evertonu na konci ledna za 45,6 milionu eur (přes miliardu korun). Zbylé dvě zimní posily nestály dohromady ani desetinu jeho přestupové částky, takže 21letý Angličan by měl být jedinou velkou zimní posilou. Jenže Gordon si zadělal na pořádný problém.

Podle deníku The Sun dostal mládežnický reprezentant půlroční zákaz řízení poté, co dvakrát neuvedl patřičné dokumenty o řidiči svého vozu. Jenže Gordon to vyřešil po svém a pouhé dva dny po obdržení zákazu už byl vyfocen za volantem svého Mercedesu G-Wagon, ve kterém seděl spolu se svou přítelkyní.

The Sun dále uvádí, že porušení výše zmíněného trestu může znamenat trest na půl roku odnětí svobody. Takový úvod si v Newcastlu od své nové hvězdy asi nepředstavovali. Samotný klub se k situaci zatím nijak nevyjádřil.

Související obsah

Gordon je druhou nejdražší posilou v historii klubu. Více peněz, tedy 1,66 miliardy korun, daly Straky ze letní posilu Aleksandera Isaka.

21letý Angličan má na kontě sedm startů za reprezentaci do 21 let, ve kterých dal čtyři góly. V Premier League stihl za Everton odehrát 65 klání, ve kterých dal sedm gólů a na další tři přihrál.

Newcastlu se dařilo ještě před příchodem Gordona. V lize mu patří třetí místo a v Carabao Cupu už postoupil do finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události