Tenis

Čechům se na Davis Cupu daří. Po prvním dnu vedou 2:0

Čechům se na Davis Cupu daří. Po prvním dnu vedou 2:0
Tenista Jiří Lehečka | Zdroj: profimedia.cz

Čeští tenisté v rámci Davis Cupu tento víkend měří síly s Portugalskem a po prvním hracím dnu vedou 2:0 na zápasy. Čechy poslal do vedení v prvním zápase Jiří Lehečka. Ten porazil Nuna Borgese 6:4 a 6:4. V druhém klání pak Tomáš Macháč vyzrál ve třech setech na Joaa Sousu.

Lehečka byl v úvodním utkání favoritem a jakožto 39. tenista světa to proti hráči z druhé stovky potvrdil. V prvním setu Lehečka za stavu 4:3 sebral soupeři poprvé podání, jenže následně servis a výhodu brejku ztratil. Ovšem čtvrtfinalista letošního Australian Open opět zabral a Borgesovi vzal druhý servis v řadě, čímž vyhrál sadu 6:4.

Druhý set měl podobný průběh. Oba hráči v průběhu ztratili jedno podání a Portugalec šel servírovat za stavu 4:5. Lehečkovi ale nabídl tři mečboly v řadě a český mladík ten třetí dokázal využít, čímž poslal Česko do vedení.

Poté šli na kurt 84. hráč žebříčku Joao Sousa a Tomáš Macháč, kterému patří 122. místo v žebříčku. Vyrovnaný první set mohl za stavu 6:5 rozhodnout Sousa, ale Macháč dokázal jeden setbol na svém podání odvrátit a šlo se do zkrácené hry. V té si Portugalec vybojoval další setbol, ale vedení 6:5 nevyužil, ztratil dvě výměny na podání v řadě a Macháč se na servisu nemýlil.

Související obsah

​Druhá sada byla plná brejků, Macháč vzal soupeři dvě podání, ale sám ho ztratil čtyřikrát, takže se šlo do rozhodující sady. V té už český hráč dominoval. Za stavu 1:1 vyhrál maratonský gem, ve kterém se hrálo 30 výměn a Sousa nakonec přišel o servis. Macháč už o své podání nepřišel, soupeři ho ještě jednou vzal, takže Češi před nedělí vedou 2:0 na zápasy.

Výsledky daviscupového zápasu Portugalsko – Česko:

J. Lehečka – N. Borges 6:4, 6:4
Čas zápasu: 1:38

T. Macháč – J. Sousa 7:6(6), 3:6, 6:2
Čas zápasu: 2:52

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události