Hokej

Dobrá zpráva pro Kanadu. NHL All-Star Game tam míří po 12 letech

Dobrá zpráva pro Kanadu. NHL All-Star Game tam míří po 12 letech
Komisař NHL Gary Bettman na tiskové konferenci před All-Star Game | Zdroj: Profimedia

Hokejoví fanoušci v Kanadě a především v Torontu mají důvod k radosti. NHL oznámila před letošním Utkání hvězd, že příští rok se bude hrát právě tam. V Kanadě se hrálo naposledy v roce 2012, když největší hvězdy hostila Ottawa.

All-Star Game se příští rok uskuteční v Torontu již podeváté v historii, ale pro celou Kanadu to bude poprvé od roku 2012. Ačkoliv 7 z 32 týmů v NHL je z Kanady, kolébka hokeje zažila opravdu dlouhou pauzu od této prestižní akce.

"Jsme nadšení, že přinášíme All-Star Game zpátky do Toronta podeváté v historii. Fanoušci Toronta jsou jedni z nejznámějších a nejvášnivějších v tomto sportu a bohatá hokejová historie tohoto města sahá až do samého zrodu tohoto sportu," řekl komisař NHL Gary Bettman na tiskové konferenci před letošním Utkání hvězd.

Související obsah

​Příští ročník All-Star Game bude již 68. v historii. Zpočátku se hrálo formátem, kdy hrál úřadující šampion proti výběru nejlepších hráčů ze zbytku ligy. Poté se vystřídaly formáty Západní konference proti Východní nebo výběry Severní Ameriky proti zbytku světa. Od roku 2016 se hraje Utkání hvězd ve formátu miniturnaje týmů čtyř divizí, které spolu hrají zápasy 3 na 3.

Dovednostních soutěží na All-Star víkendu se letos zúčastnily i ženy a Sarah Nurseová předvedla kličku ve stylu Petera Forsberga:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události