Fotbal

Hvězda turecké repre po zemětřesení: Umírají tu lidé, pomozte, prosím

Hvězda turecké repre po zemětřesení: Umírají tu lidé, pomozte, prosím
Bývalý fotbalista Volkan Demirel | Zdroj: Profimedia.cz

V pondělí nad ránem došlo v jižním Turecku a Sýrii k sérii ničivých zemětřesení a neštěstí se nevyhnulo ani sportovním hvězdám. Bývalý brankář turecké reprezentace a současný kouč Hataysporu Volkan Demirel se ocitl takřka v epicentru dění a z děsivého zážitku se vypovídal na sociálních sítích, kde zároveň se slzami v očích poprosil svět o pomoc.

Turecko a Sýrie jsou od časných ranních hodin na nohou. V obou státech totiž došlo k zemětřesení, které způsobilo řadu škod a vyžádalo si stovky životů. Mezi zasaženými je i bývalá hvězda Fenerbahce a tureckého národního týmu Volkan Demirel. Ten momentálně trénuje fotbalový tým z města Hatay, které katastrofa zasáhla hodně citelně. 

"Pro lásku boží, pomozte, prosím. Umírají tu lidé. Pošlete všechny zdroje, které máte," požádal ve videu na sociálních sítích se slzami v očích Demirel, jenž má doma pět mistrovských titulů s Fenerbahce a bronz z ME 2008. 

K zemětřesení se vyjádřila i jeho partnerka Zeynep Sever Demirelová, která podle Daily Star přiznala, že pod troskami prý zůstal uvězněn brankář Eyup Turkaslan z celku Malatyaspor. Navíc na sociální sítě umístila video se záběry na zničené město. "Hatay je na tom velmi špatně," uvedla. O pomoc poprosil i zápasník Taha Akgül, který vlastní zlatou medaili z olympijských her v Rio de Janeiru.

Kromě listu The Mirror i další média informují, že ruiny údajně pohřbily nejen fotbalistu Turkaslana, ale také další hráče jeho týmu, členy mužského volejbalového týmu Malatya Metropolitan Belediyespor nebo dívky volejbalového celku Hatay.

Související obsah

​Turecké úřady proto dělají, co mohou, aby se pokusily zachránit co nejvíc lidí. "Naše pátrací a záchranné týmy byly okamžitě vyslány do oblastí postižených zemětřesením. Ministerstvo vnitra a zdravotnictví i další instituce začaly rychle pracovat," řekl prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan.

Turecko a Sýrii zasáhlo v pondělí nad ránem silné zemětřesení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události