Další sporty

Shiffrinová na velké akci opět selhala. O zlato z MS přišla tři branky před koncem

Shiffrinová na velké akci opět selhala. O zlato z MS přišla tři branky před koncem
Mikaela Shiffrinová míjí branku na mistrovství světa | Zdroj: Profimedia

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová po zpackané olympiádě vstoupila špatně i do letošního mistrovství světa v alpském lyžování. Do závodu v kombinaci vstoupila dobře a následně si ve slalomu jela pro zlato, ale tři branky před cílem nevybrala zatáčku a nakonec skončila s diskvalifikací.

Shiffrinová nedávno překonala rekord v počtu vítězství ve Světovém poháru, ale na mistrovství světa přišlo na úvod velké zklamání. Do slalomu startovala se 4. nejlepším časem a jelo se v pořadí od nejlepších po nejhorší. První Brignoneová zajela kvalitní čas, který další dvě soupeřky nedokázaly překonat, a bylo jasné, že Shiffrinová bude útočit na medaili, pravděpodobně zlatou.

27letá Američanka se na mezičasech přibližovala Italce, a na posledním už dokonce vedla. Zlato měla na dosah, jenže tři branky před koncem nezvládla jednu zatáčku, nevešla se do branky a skončila s diskvalifikací.

Pro Shiffrinovou tím mistrovství světa nekončí. Její nejlepší disciplíny slalom a obří slalom ji v Courchevelu a Méribelu ještě čekají, ale na psychice jí toto selhání rozhodně nepřidá.

Související obsah

​85násobná vítězka ze Světového poháru zažila na poslední velké akci velké zklamání. Na olympijských hrách v Pekingu vypadla už v páté brance ve slalomu i obřím slalomu. Nedokončila ani slalom v kombinaci, z týmové soutěže brala čtvrté místo, v super-G brala místo deváté a ve sjezdu skončila až osmnáctá.

Zlato z prvního závodu mistrovství světa brala Federica Brignoneová, jejíž slalomový čas byl nakonec druhý nejlepší. Stříbro vybojovala Wendy Holdenerová, jež zajela nejlepší slalom, a na třetím místě skončila Ricarda Haaserová. Závodu se nezúčastnila žádná Češka ani Slovenka Petra Vlhová.

Výsledky závodu v alpské kombinaci na mistrovství světa žen:

1. F. Brignoneová (ITA) 1:57,47
2. W. Holdenerová (SUI) +1,62
3. R. Haaserová (AUT) +2,26

Velkou soupeřkou Shiffrinové je i Slovenka Petra Vlhová, která děkovala fanouškům za podporu ve Špindlerově Mlýně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události