Hokej

1099 gólů a další rekord! Jágr stále válí. Inspiruje nás, smekáme, zní z Kladna

Brzy mu bude jednapadesát let, přesto Jaromír Jágr stále udivuje celý hokejový svět. V neděli se v extralize prosadil proti Třinci a zapsal svůj 1099. gól v kariéře. Tím navíc překonal rekord Waynea Gretzkého a už se o něm zase mluví v superlativech. Dopustit na svou osmašedesátku nedají ani spoluhráči z Kladna. "Je pro nás obrovskou inspirací. To, že boduje i v tomhle věku, mluví za vše," uvedl za všechny Martin Kehar.

Psal se říjen 1988, když Jaromír Jágr vstřelil svůj první extraligový gól. Bylo to v dresu Poldi Kladno a tehdy šestnáctiletý hokejista překonal v bráně soupeře Dominika Haška. Později se stal hvězdou NHL, zahrál si v KHL a Chance lize, aby nakonec zakotvil zpátky v nejvyšší české soutěži. 

I v ní nadále střílí branky. Letos naskočil za Rytíře do 19 utkání, v nichž vsítil nastřádal tři přesné zásahy. Naposledy se trefil proti Třinci a zaznamenal už svou 1099. trefu kariéry. Tím v historické tabulce v počtu branek překonal Waynea Gretzkého a je v této statistice novým rekordmanem. 

Související obsah

​Toho, že s nimi válčí na ledě, si považují i spoluhráči z Kladna. "Je to neskutečné, co dokázal. Pro nás je to obrovskou inspirací, co se díky tvrdé práci, neskutečné odolnosti a vášni dá ve sportu dokázat. Nezbývá než smeknout. To, že boduje i v tomhle věku, nepotřebuje komentář, to mluví za vše," uvedl za celý tým exkluzivně pro TN.cz obránce Martin Kehar, jenž s Jágrem nastupuje v první lajně.

Jágr navíc ještě evidentně nekončí, počet gólů tak může ještě stoupat. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události