Hokej

Hadamczikova podpora Pardubic? Vtipné, říká Koreis. Odsoudil i populismus

Hadamczikova podpora Pardubic? Vtipné, říká Koreis. Odsoudil i populismus
Prezident ČSLH Alois Hadamczik | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

O kontroverzní moment se v rámci 100. výročí pardubického hokeje postaral prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Alois Hadamczik. Ten majiteli Dynama přivezl reprezentační dres, na kterém byla napsaná tabulka extraligy a Hadamczik dal na první místo právě Pardubice. Na názor jsme se zeptali také bývalého hokejisty a současného experta Jakuba Koreise.

"Dovolil jsem si na záda napsat Pardubice na 1. místo. Já sice musím být nezávislý, ale Pardubice mám rád. Zasloužili byste si to. Takže doufám, že vám štěstí bude přát a že to vyhrajete," prohlásil Hadamczik.

"Podle mě je to spíše úsměvné. Nedělal bych z toho úplně kauzu. Byl v pardubickém prostředí, tak se chtěl spíše jen zavděčit. Přijde mi to ale vtipné. Je jasné, že mohl být trošku diplomatičtější, ale jak už jsem říkal, je to spíše úsměvné," řekl pro web TN.cz bývalý extraligový hokejista Jakub Koreis.

"Hadamczik se na pódiu hodně usmívá, takže si myslím, že tam budou velké sympatie a určitá spolupráce mezi ním a panem Dědkem. To si myslím, že je v současném klimatu českého hokeje dost důležitá informace," dodal.

Prezident Českého svazu ledního hokeje by také rád prosadil na národní dres státní znak. "Rád bych se k tomu vrátil. Chtěl bych požádat výkonný výbor, abychom se k tomu vrátili," řekl při oslavách Hadamczik.

Související obsah

​"Nejsem velký příznivce nového loga. Hodně mi vadí, že to dost připomíná logo jednoho velkého autodopravce. Už to podle mě hodně smrdí. Pokud to ale dobře chápu, tak důvod nového loga byl ten, aby si na něj Český hokej mohl dát ochrannou známku, protože na státní znak to nejde," rozpovídal se k logu na dresu Koreis, který s reprezentací do 18 let vybojoval v roce 2002 bronzové medaile.

"Vyráběly se tu stovky variant českého dresu a na svaz nešla ani koruna. Z tohoto důvodu mi to přijde jako nesmyslný krok, a to i přesto, že se mi nové logo nelíbí. Podle mě je prostě provázané s logem sponzora. Podle mě toto Hadamczikovo vyjádření hraničí s populismem, chce se zalíbit lidem, i když sám moc dobře ví, že je to nesmysl," doplnil na závěr Koreis, který v české nejvyšší soutěži odehrál 441 zápasů.

To v Jihlavě se řeší problémy s novým stadionem, který se proti původním plánům prodražil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události