Další sporty

Čeští biatlonisté berou na MS páté místo. Zlato získali Norové

Čeští biatlonisté berou na MS páté místo. Zlato získali Norové
Tereza Voborníková předává štafetu Markétě Davidové | Zdroj: Profimedia

Česká biatlonová štafeta vstoupila do mistrovství světa krásným výsledkem. Voborníková, Davidová, Krčmář a Mikyska udělali celkem 7 chyb na střelnici, celou dobu se drželi mezi nejlepšími a finišující mladík Mikyska dorazil do cíle na pátém místě. Pro zlato dojel Norům finišující suverén letošní sezony Johannes Bø.

Na první úsek vyrazila Tereza Voborníková, která na první střelbě musela dvakrát dobíjet a jednu chybu udělala i na druhé střelbě. Běžecky se jí ovšem dařilo dobře a Markétě Davidové předala štafetu na sedmém místě.

Nejlepší česká biatlonistka posledních let si na obou střelbách připsala jednu chybu a předávala štafetu Michalu Krčmářovi na osmém místě se ztrátou 55 sekund na první Itálii.

Krčmář svůj úsek zvládl skvěle. Vleže udělal jednu chybu, na druhé střelbě byl bezchybný a i díky dobrému běžeckému výkonu předával na pátém místě se ztrátou 27 sekund na vedoucí Nory.

Na poslední úsek šel za Česko 23letý Tomáš Mikyska. Mladý reprezentant zkopíroval Krčmářův výkon, když chyboval jen jednou na své druhé střelecké položce, a udržel výborné páté místo.

Související obsah

​První zlatou medaili z mistrovství světa vybojovali Norové. Z poslední střelby odjížděli s téměř totožným časem Johannes Thingnes Bø s Italem Giacomelem, ale suverén letošní sezony nedal Giacomelovi šanci a do cíle dojel s náskokem 11 sekund. Druhá skončila Itálie, bronz berou reprezentanti Francie. Velké střelecké trápení zažila švédská štafeta. První tři Švédové museli dobíjet celkem devětkrát, a poslední Samuelsson dokonce absolvoval tři trestná kola, takže jedna z favorizovaných zemí skončila až na devátém místě.

Výsledky závodu smíšených štafet na mistrovství světa v Oberhofu:

1. Norsko 1:04:41,9 (1+9)
2. Itálie +11,6 (0+6)
3. Francie +55,9 (0+9)
4. Rakousko +59,2 (0+3)
5. Česko (Voborníková, Davidová, Krčmář, Mikyska) +1:09,4 (0+7)
6. Německo +1:26,5 (1+9)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události