Další sporty

Super-G mužů vyhrál o setinu Crawford. Připsal si své první vítězství v kariéře

Super-G mužů vyhrál o setinu Crawford. Připsal si své první vítězství v kariéře
James Crawford na MS v alpském lyžování | Zdroj: Profimedia

Druhý závod mužů na MS v alpském lyžování přinesl velké překvapení. Super-G ovládl James Crawford, který porazil druhého Kildeho o pouhou setinu sekundy. Navíc je to jeho první vítězství na velkém závodě. Ve Světovém poháru byl nejlépe druhý. Jan Zabystřan minul jednu z branek a závod nedokončil.

Suverén této sezony Marco Odermatt, který vyhrál čtyři ze šesti závodů super-G ve Světovém poháru v této sezoně, se nedostal ani na stupně vítězů, skončil až čtvrtý. Nepříjemný pád měl mistr světa v této disciplíně z roku 2019 Dominik Paris. Nakonec se však zvedl ze země a odešel po svých.

Skvělou formu potvrdil vítěz kombinace Alexis Pinturault, který si dojel pro bronz, stejně jako na posledním MS. Na druhém místě skončil loňský vítěz SP v super-G Aleksander Aamodt Kilde, který dojel jen jednu setinu sekundy za vítězem závodu.

Tím se stal překvapivě James Crawford z Kanady. 25letý lyžař zaznamenal své první velké vítězství. Zatím byla jeho maximem dvě druhá místa ve Světovém poháru. První si připsal v super-G v loňské sezoně a na konci loňského roku byl druhý i ve sjezdu. Velkou medaili však kanadský lyžař už má. Na olympijských hrách v Pekingu si dojel pro bronz v kombinaci.

Související obsah

​Český závodník Jan Zabystřan odstartoval jako 36. v pořadí, ale skončil hned na začátku trati, když minul jednu z branek. Ani ve svém druhém závodě na MS se Zabystřan nedostal do cíle závodu.

Výsledky super-G na MS v alpském lyžování:

1. J. Crawford (CAN) 1:07.22
2. A. A. Klide (NOR) +0.01
3. A. Pinturault (FRA) +0.26
4. M. Odermatt (SUI) +0.37
5. R. Haaser (AUT) +0.58
6. M. Schwarz (AUT) +0.59
7. A. S. Sejersted (NOR) +0.62
8. L. Meillard (SUI) +0.65
9. A. Sandler (GER) +0.67
9. B. Seger (CAN) + 0.67
---
J. Zabystřan (CZE) – nedokončil 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události