Ostatní sporty

Skvělá zpráva! Skokan Tande po těžkém pádu už reaguje na okolí

Skvělá zpráva! Skokan Tande po těžkém pádu už reaguje na okolí
Zdroj: Profimedia

Parádní zpráva přišla z nemocnice v Lublani, kam byl po těžkém pádu na Světovém poháru v Planici převezen norský skokan na lyžích Daniel André Tande. Podle posledních zpráv už očima reaguje na okolí.

Tande spadl ve čtvrtečním zkušebním kole. Při pádu si zlomil klíční kost a poškodil plíci. Lékaři ho tak uvedli do umělého spánku, ze kterého ho začali v sobotu probouzet.

"Daniel na proces probouzení reaguje dobře. Reaguje očima, hýbe se a reaguje na hlasy. Všechno zatím probíhá bez problémů," prozradila lékařka norské reprezentace Guri Ekaasová.

Související obsah

Tande je mistr světa v letech z roku 2018. Má také zlatou olympijskou medaili z týmového závodu ze stejného roku.

Děsivý pád si můžete prohlédnout zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.